Nová generace integrovaných (engineered) systémů společnosti Oracle zahrnuje mj. zařízení Virtual Compute Appliance X5, úložné řešení FS1 Series Flash Storage System a šestou generaci databázového stroje Exadata X5.

Integrované systémy si získaly oblibu díky jednoduchosti používání, prakticky ihned po dodání se dají nasadit do produkčního prostředí. Hardware a software těchto systémů jsou zpravidla navrženy, optimalizovány i otestovány jako celek, společnosti navíc zajišťují plnou podporu systémů i vydávání aktualizací.

„Nabízíme plně konkurenceschopná řešení pro datová centra, která dnes pro většinu organizací představují základní platformu jejich podnikání,“ uvedl Ellison. „Zákazníci požadují, aby datová centra byla co nejjednodušší a nabídla maximální automatizaci, což právě řešení společnosti Oracle umožňují. Některé naše integrované systémy jsou proti konkurenci o polovinu levnější a přitom nabízejí dvojnásobný výkon.“

Mezi nově uvedenými systémy jsou i tyto:

Oracle Virtual Compute Appliance X5: Systém v kombinaci s úložným systémem Oracle FS1 Series Flash Storage System představuje komplexní řešení pro konvergovanou infrastrukturu. Řešení lze nasadit v řádu hodin, minimalizuje rizika, problémy s instalací i čas potřebný na správu. Podle zástupců společnosti tak snižuje celkové náklady na IT (až o 50 %) a složitost IT infrastruktury.

Oracle Database Appliance X5: Jedná se o řešení pro organizace, které fungují distribuovaně (např. s řadou poboček). Databázové zařízení Oracle X5 přináší kompletní nabídku výpočetního výkonu, úložné kapacity a softwaru. Řešení lze snadno nasadit a spravovat, zjednodušuje provoz databázových úloh i dalších aplikací. Databázové zařízení Oracle X5 v nové verzi umožňuje efektivnější práci s daty na flash discích ve vyrovnávací paměti, integruje rozhraní InfiniBand, přidává další výpočetní jádra a vylepšuje ukládání dat. Tato konsolidace podle Ellisona zvyšuje hustotu uložených dat až čtyřnásobně.

Oracle Big Data Appliance X5: Umožňuje komplexní a bezpečnou práci s platformou Hadoop a jinými prostředími typu NoSQL (big data/nestrukturovaná data). Oproti klastru, který si zákazník sestaví vlastními silami, nabízí toto řešení údajně až o 35 % nižší celkové náklady na vlastnictví (v přepočtu na tři roky). Nové zařízení poskytuje vysoký výkon, oproti předcházející verzi nabízí dvojnásobek operační paměti RAM a má 2,25krát víc procesorových jader. Na zařízení Oracle Big Data Appliance je také k dispozici nejnovější verze nástrojů společnosti Oracle pro práci s velkými objemy dat – Oracle Big Data SQL, Oracle NoSQL a propojení mezi prostředími SQL a Hadoop, což podle Ellisona zákazníkům umožňuje používat SQL dotazy napříč jejich veškerými daty, aniž by bylo třeba upravovat stávající aplikace.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist