Prvotním impulsem pro rozhodnutí nasadit nový ERP systém byla nedostatečná legislativní a vývojová podpora stávajícího řešení. Alfa výroba jednoúčelových strojů kladla na Byznys ERP, vzhledem k charakteru činnosti, vysoké nároky především v oblasti evidence, zpracování a vyhodnocení zakázek.

Alfa uplatňuje striktní přístup k vazbě přijatých faktur na vystavené objednávky. Veškeré přijaté faktury jsou podmíněny existencí autorizované vystavené objednávky k dodavateli. Speciální kapitolou je objednávání na výrobní zakázky, které vychází z detailního rozpisu zakázky. Samotná výroba zakázky je ve zpracování objednatele zahájena teprve na základě přijaté objednávky od obchodního partnera. Objednávce předchází poptávkové/nabídkové řízení, které potřebuje společnost evidovat, přičemž speciálním požadavkem bylo verzování nabídek.

Dalším požadavkem bylo propojení informačního systému s výkresovými programy Solid Works a AutoCAD. Klíčové pak bylo přenesení materiálových soupisek do detailu zakázky – u rozsáhlejších projektů se jedná až o stovky dílů na jednu zakázku.

Vyhodnocování zakázek probíhá prostřednictvím sady datových pohledů a dynamických excelových sešitů z pohledu ekonomického, úkonového a stavu zakázek. Při vytváření nabídek se zohledňují zkušenosti z podobných již realizovaných zakázek. Z tohoto důvodu se zpětně eviduje nákladová strukrura zakázek až do úrovně jednotlivých provedených úkonů.

Výkazy činnosti byly napojeny na data z docházkového systému. Pracovníci musí čas strávený v práci vykázat na jednotlivé činnosti a zakázky, což slouží jako podklad pro odměňování a hodnocení. Zároveň jsou výkazy činnosti zdrojem dat pro zahrnutí mzdových nákladů do ekonomické bilance zakázek.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist