Média a sociologie mají něco společného. Když dojde k nějaké opravdu významné společenské změně, zaznamenají to jako úplně poslední. Až když to už všichni dávno vědí. Ještě mnoho let po islámské revoluci v Íránu se hlavní proud světové sociologie domníval, že náboženství je otázkou minulosti. A českým médiím se děje něco velmi podobného právě v těchto dnech. Politická krajina se západním způsobem mění, ale komentátoři zvyklí opakovat stále stejné fráze a zpravodajové předem rozhodnutí, jakou informaci přinesou, ještě nic netuší. Jsou mezi posledními.

Dne 6. června pronesl Martin Konvička svůj churchillovský projev, který je nepochybně nejvýraznějším ideově-politickým počinem od jara 1990 a který jednou bude v čítankách. Média hlavního proudu nic nezaznamenala. Jak by také mohla – zpravodajové nebyli předem instruováni, že mají čekat něco zásadního, takže nic nepoznali.

Po minulém týdnu je zase jasné, že lidový hněv proti té menšině, co zjistila, že islamizaci České republiky se dají vydělat slušné prachy, rychle roste. A je také jasné, že jsou jen dvě možnosti. Buď bude v čele lidového odporu kultivovaný docent s pochopením pro menšiny, smyslem pro humor a nechutí k násilnému jednání. Nebo se lidový odpor projeví ve své drsné neřízené podobě, která „se nezakecá“ a která se nenamáhá rozlišovat mezi vlastizrádci.

A stejně jako před pár týdny, zpravodajové a komentátoři jsou poslední, kdo nic netuší. Týdeník Respekt si dokonce oba proudy spletl! Někteří se domnívají, že v tom musí být zlá vůle, ale obávám se, že skutečnost je jednodušší. Zpravodaj s vymytým mozkem, který je dlouhodobě cvičen k tomu, že všichni mimo jeho oblíbenou kavárnu jsou „xenofobové“, mezi nimiž se nerozlišuje – takový novinář nemusí projevovat zlou vůli, on prostě nic lepšího neumí.

Pokusím se tedy opět nahradit chybějící zpravodajství. Z demonstrací minulého týdne upozorňuji zejména promluvu Martina Konvičky k multikulturním intelektuálům (zde – od 52. minuty). A protože jsem měl tu obrovskou čest na téže akci promluvit, uvádím i plný text svého projevu.

 

Dámy a pánové, spoluobčané, kamarádi ,

Po 26 letech je tato země zase jednotná. Téměř všichni její obyvatelé, bez rozdílu věku, vzdělání, politické orientace a já nevím čeho všeho ještě se jasně shodují. Nechceme tuto zemi otevřít tisícům muslimských přistěhovalců. Nechceme tu lidi, z nichž někteří jsou islámští radikálové a z dalších by se tu radikálové rychle stali. Nechceme žít v zemi, kde se budeme bát vyjít na ulici. Nechceme žít v zemi, kde bude vládnout islámské právo. Na tom se shodneme všichni.

Samozřejmě, média spojená s vládnoucími politickými stranami nám tvrdí opak. A je tu i pár hlasitých křiklounů, co tvrdí, že máme morální povinnost rezignovat na obranu své země. I v listopadu 89 jsme měli taková média a takové lidi.

Vedení vládních stran spoléhá pouze na jedinou věc. Snaží se nás přesvědčit o tom, že nic nezmůžeme. Že nedokážeme prosadit změnu. Že to stejně nemá cenu.  A že zůstaneme sedět doma. Prosím vás, nevěřte tomu. Nenechte si tu lež namluvit. My, lid České republiky, jsme majiteli téhle země. Máme moc vytvořit takovou atmosféra a takovou situaci, že až budou dnešní papalášové po letech vzpomínat na roky 2015 a 2016, budou si muset vzít prášek na uklidnění. Jediný problém je v tom, že si neuvědomujeme, jak obrovskou sílu společně máme.

Pánové Sobotka, Babiš a Bělobrádek to velmi dobře vědí. Kdyby se nás nebáli, tak by si nedali práci s těmi všemi lži a předstíráním údajného odmítání kvót. Nestáli bychom jim za to. Všimněte si taky, kolik politiků a kolik představitelů tak zvané parlamentní opozice, která žádnou opozicí není, převléklo během posledních dnů kabáty. Před pár měsíci na nás pokřikovali, že jsem xenofobové, teď jsou najednou proti imigraci. My starší lidé si přesně tohle pamatujeme z roku 1989. Ti politici mají dobrý čuih. Oni vědí, že když se lidé rozhýbou, nemůžou to udržet. Začínají se nás bát. To je dobře. To je moc dobře.

V posledních měsících jsem dal hodně času studiu případů občanské neposlušnosti. Tady na to není čas, ale ujišťuji vás, že je dost způsobů, jak se lidé mohou nenásilným způsobem zbavit špatné vlády. Za pár dnů o tom připravím video na youtube.

Dnes se ale v první řadě obrátím na voliče vládních stran.

Obracím se na vás, kdo jste hlasovali pro Českou stranu sociálně-demokratickou. Chtěli jste spravedlivější společnost, fungující stát a zastání pro chudé lidi. To jsou dobré věci. Ale co jste dostáváte? Místo péče o naše chudé je ze státních peněz financován příchod islámských radikálů. Stovky milionů pro profesionální aktivisty. Islámské šátky na školách.  Perspektiva náboženských vražd a neuvěřitelnou aroganci muslimských kolonistů vůči místním lidem. To má být ta spravedlivější společnost?

Papalášů v luxusních vilových čtvrtích s ochrankami se to možná nedotkne, ale vás a vašich dětí ano. Dejte sociálním demokratům  jasně najevo, že už nikdy nedostanou váš hlas, pokud úplně nezmění postoj a pokud se úplně nezbaví lidí odpovědných za současnou zradu. Pište jim to v dopisech, oslovte s tím svou místní organizaci, napište si to na facebook, sdílejte, zajděte za sousedy. Nenechte to být.

Obracím se na vás, kdo jste hlasovali pro hnutí ANO. Chtěli jste, aby byl stát lépe spravován a přestalo se krást. To je skvělé. A co dostáváte? Perspektivu příchodu divoké hordy, která si bude brát vaše peníze. Za pár let si budou brát vaše domy a vaše dcery jako otrokyně. Někteří se to ani nenamáhají skrývat. To má být ten dobře spravovaný stát? Nenechte to být. Dejte jasně najevo, že pokud Andrej Babiš a jeho lidé naprosto zásadně nezmění svůj postoj, a pokud nedokážou, že to myslí vážně, skončili jste s nimi.

Obracím se na vás, kdo jste hlasovali pro KDU-ČSL. Chtěli jste křesťanské hodnoty. I to je dobré. A co dostáváte? Perspektivu postupného zavádění islámského práva se všemi jeho zrůdnostmi. A když se vám to nelíbí, lidovecká europoslankyně vás označuje za extrémisty. Nenechte to být. Nespokojte se s tím, že si povzdychnete. Dejte jim jasně najevo, že v téhle zemi skončili. A hlavně se nenechte uchlácholit neurčitými sliby.

I já jsem členem jedné politické strany a slibuji vám, že k ní budu naprosto nemilosrdný.

Obracím se na každého, v kom zůstalo aspoň trochu cti nebo slušnosti. Zapřísahám vás kvůli desítkám generací před vámi, kvůli lidem, díky jejichž dřině a utrpení je tahle země tak dobrým místem k životu. Zapřísahám vás kvůli vašim dětem a kvůli dětem vašich dětí.

Nenechte tuto zemi padnout!

Nevykašlete se na  to. Nenechte to být. Není nikdo, kdo by tuhle zemi ubránil místo vás. A jestli věříte v Boha, tak se i modlete. Bude to zapotřebí.

 Děkuju vám, že jste přišli. A prosím vás, abyste vytrvali.