Český poskytovatel informačních systémů Biz Data vyvinula pro společnosti BD Broker řešení podpory zprostředkovatelských společností a makléřů. Komplexní informační systém BD Broker postavené na platformě IBM Bluemix poskytuje Biz Data formou cloudové služby.

Systém BD Broker slouží k podpoře obchodních činností zprostředkovatelských společností, které mají síť svých podřízených zprostředkovatelů. Za svoji činnost inkasují provize od svých obchodních partnerů za uzavřené smlouvy s klienty, prostřednictvím kterých se realizuje prodej produktů nebo služeb.

Řešení BD Broker je zpoplatněno formou „Pay As You Go“, kdy zákazník platí jen za zdroje spotřebované v daném měsíci. Zkvalitnění podpory aplikace BD Broker je dalším přínosem zákazníkům, protože Bluemix nabízí vlastní monitoring aplikace stejně jako monitoring všech využitých služeb.

BD Broker je určený především pro podporu společností se strukturou obchodní sítě typu multi-level marketingu (MLM). BD Broker umožňuje evidenci sjednatelských smluv včetně sledování změny stavu (návrh, schválení, storno, ukončení), evidenci klientů a sjednatelů, definici obchodní a organizační struktury, spolupracujících pojišťoven, bank nebo poskytovatelů energií a definici nabízených produktů (pojišťovací služby, finanční produkty, elektřina, plyn, kosmetika a.j.).

Každý přihlášený sjednatel do systému BD Broker má k dispozici jen svůj klientský kmen a přehled o vlastních provizích včetně týmových provizí v rámci MLM. Ve zvoleném časovém období lze provádět dočasné finanční uzávěrky do konečného schválení správnosti dat a následně spustit finální uzávěrku za vybrané období. Po ukončení uzávěrky se generují proviznice pro makléře a rozesílají se proviznice pro sjednatele.

Každý aktivní sjednatel má on-li k dispozici svůj provizní účet s přehledem proviznic za minulá uzavřená období včetně přehledu produkce za poslední období. Výstupem aplikace BD Broker po provedené uzávěrce jsou provizní sestavy pro makléře a pro sjednatele. Sestavy jsou generovány do PDF souborů.

Pro propojení na informační systémy zákazníka (účetnictví, CRM, MIS) je možné při uzávěrce výstupy exportovat do souboru csv formátu, který se použije pro import dat do aplikací třetích stran.

„Pro využití technologie Bluemix jsme se rozhodli, protože řeší náš problém s rozšiřováním hardwarové platformy a middleware, který s sebou nutně nese rostoucí počet uživatelů. Chceme se starat o naše řešení BD Broker a nevěnovat čas administraci operačních systémů, databází a ostatního middleware. Elasticita platformy Bluemix je přesně to, co v tuto chvíli potřebujeme pro nepředvídatelné potřeby našich zákazníků,“ vysvětluje obchodní ředitel společnosti Biz Data Milan Nedvěd.

Biz Data prostřednictvím řešení IBM BlueMix podle tvrzení svých zástupců zrychlí vývoj svých klientských rozhraní o 30 %, protože řada komponent systému je v Bluemixu k dispozici a nemusí být instalovány nebo vyvíjeny znovu. Jde například o databázi MongoDB, Data cache nebo messagingové služby. Využitím platformy se zjednoduší provoz a správa aplikace BD Broker. Každá komponenta používaná v Bluemixu jako služba má svoji administraci, zálohování a monitorování.

Platforma Bluemix je postavená v datovém centru SoftLayer, dceřiné společnosti IBM, které garantuje nepřetržitou dostupnost.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist