IBM uvedla na trh dvě nové kategorie serverů LinuxONE pro mainframe.
Základní kategorie serverů Rockhopper je určena pro zákazníky, kteří hledají rychlý, zabezpečený a dostupný mainframe v menším balení. Pokročilá kategorie Emperor je postavena na mainframech IBM z13.
Testy podle sdělení IBM ukázaly, že LinuxONE Emperor zvládne až 30 miliard webových interakcí denně (přes rozhraní REST) a databáze je schopna odbavit 470 tisíc operací za sekundu. LinuxONE jsou schopny analyzovat transakce v reálném čase a rovněž napomáhají předcházení podvodům ve firmách. Kategorii serverů Emperor lze škálovat až do velikosti osm tisíc virtuálních strojů a několika set tisíc kontejnerů.
IBM LinuxONE servery jsou již zákazníkům k dispozici s pokročilými šifrovacími technologiemi jak pro hardware, tak pro software.
Společnost IBM také oznámila, že se zapojuje do projektu Open Mainframe, založeného neziskovou organizací Linux Foundation, jehož cílem je aktivní podpora Linuxu v prostředí sálových mainframe počítačů. Do iniciativy Open Mainframe Project se již zapojila desítka firem a univerzit po celém světě, včetně společností jako je SUSE, CA Technologies, či Compuware.
Na podporu inovací se společnost IBM také rozhodla poskytnout otevřený přístup ke cloudovému systému LinuxONE pro vývojáře aplikací. Dostanou v něm možnost testovat aplikace v mobilním i hybridním cloudu bezplatně.
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist