Digitální byznys se stává novým standardem a objem transakcí se neustále zvyšuje. Efektivní zabezpečení digitálních dat je proto dnes již naprostou nezbytností. Běžný podnik může být ročně vystaven až 81 milionům bezpečnostních incidentů. Tyto incidenty a hrozby se postupně stupňují a vyvíjejí v návaznosti na rozšiřování interakcí se sítěmi skrze mobilní zařízení a cloud.

Podle analytické společnosti IDC bude do roku 2017 hybridní cloudová řešení využívat celých 80 % podniků. Spíše než krádež informací je dnes předmětem kybernetických zločinů manipulace s daty zaměřená na narušení jejich přesnosti a spolehlivosti.

 

Inovace pro nový mainframe

  • Zabezpečení integrované do hardwaru – nový mainframe z13s je vybaven pokročilými šifrovacími prvky zabudovanými přímo do hardwaru, díky čemuž šifruje a dešifruje data dvakrát rychleji než kterákoli z předchozích generací a účinně chrání informace, aniž by jakkoli utrpěla výkonnost systému.
  • Inteligentní bezpečnostní funkce – IBM integrovala technologie mainframů se softwarovými řešeními IBM Security s cílem vybudovat bezpečnější základ pro infrastrukturu hybridních cloudů. Společnost IBM nyní navíc svým zákazníkům využívajícím mainframy z Systems nabízí novou službu Cyber Security Analytics, která díky schopnosti průběžně se obeznámit s chováním uživatele pomáhá následně lépe detekovat nebezpečné aktivity.
  • Rozšířený partnerský ekosystém – IBM spolupracuje se špičkami na poli kybernetické bezpečnosti v rámci partnerského programu „Ready for IBM Security Intelligence“ s cílem poskytovat lepší podniková řešení a nabídky šité na míru potřebám jednotlivých zákazníků. Nejnovějšími partnery z Systems se staly společnosti BlackRidge Technology, Forcepoint (společný podnik Raytheon a Visa Equity Partners) a RSM Partners.

 

Portfolio mainframů obohatily nové bezpečnostní funkce

Mainframe z13s, nejnovější přírůstek do nabídky řešení z Systems pro podniky všech velikostí, je doslova napěchován bezpečnostními inovacemi.

Díky této novince může nyní z Systems zajistit šifrování citlivých dat bez negativního dopadu na propustnost transakcí a dobu odezvy, čímž odpadá tradiční překážka implementace šifrovacích systémů. Mainframe z13s je vybaven nejmodernějšími bezpečnými hardwarově akcelerovanými šifrovacími koprocesorovými kartami s rychlejšími procesory a větší pamětí, jež umožňují šifrovat data dvakrát rychleji než kterákoli předchozí generace systémů střední třídy. To znamená, že s jeho pomocí mohou zákazníci zpracovat dvakrát více vysokoobjemových šifrovaných transakcí než dříve, aniž by byla omezena výkonnost systému. Jinými slovy nový mainframe umožňuje zpracovat za stejný čas dvakrát tolik transakcí uskutečněných prostřednictvím internetu nebo mobilního zařízení a snížit tak náklady na transakci.

 

 

Klienti vybavení technologiemi z Systems mohou také využít novou službu z Systems Cyber Security Analytics, která zajišťuje pokročilý monitoring hrozeb založený na analýze uživatelského chování.

Toto řešení, aktuálně vyvíjené IBM Research, se v průběhu času seznamuje s běžným uživatelským chováním. Na základě takto shromážděných informací je pak schopno identifikovat případné anomální vzorce a upozornit na tyto podezřelé aktivity správce systému. Ve spojení s bezpečnostním softwarem IBM Security QRadar, který dokáže korelovat data z více než 500 zdrojů a organizacím pomáhá určit, zda jsou zaznamenané bezpečnostní incidenty pouhými anomáliemi, nebo představují potenciální hrozbu, může nyní řada z Systems nabídnout průlomové inteligentní bezpečnostní řešení využívající pokročilé analytické nástroje pro zajištění komplexní ochrany. Beta verze služby z Systems Cyber Security Analytics bude uživatelům mainframů z13 a z13s zpřístupněna zdarma.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist