Martin Diviš (42) dosud vedl služby daňového poradenství v oblasti nepřímých daní jako ředitel v Daňovém a právním oddělení PwC ČR. Klientům pomáhal v poslední době řešit nové povinnosti související s  kontrolním hlášením a elektronickou evidencí tržeb.

„Poradenství v oblasti DPH a nepřímých daní obecně se v poslední době přesunulo od řešení jednorázových problémů k hledání technologických řešení, která firmám zautomatizují plnění daňových povinností. Díky digitálním technologiím jsme vyvinuli on-line řešení, které společnostem zautomatizovalo podávání kontrolního hlášení. Aktuálně spolu s kolegy z forenzního oddělení přinášíme firmám řešení, jak předcházet podvodům v oblasti DPH,“ uvedl Martin Diviš u příležitosti svého jmenování.

Martin Diviš dosud pracoval jako ředitel v daňovém a právním oddělení. V PwC je od roku 1999, z toho jeden rok působil ve společnosti PwC ve Velké Británii. Jeho hlavní specializací jsou nepřímé daně. Inženýrský titul získal na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členem Komory daňových poradců České republiky. Jeho hlavní odvětvovou specializací jsou finanční, leasingové a farmaceutické společnosti.

Martin Diviš je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří cestování a lyžování.