Země oficiálně uznávající arménskou genocidu:

Česká republika patří mezi země, které oficiálně arménskou genocidu neuznaly, ale jejíž někteří představitelé ji uznali.

 

 

Osobnosti podporující uznání arménské genocidy:

Mezi nejznámější podporovatele vyzívající k uznání arménské genocidy patří, vedle Mela Gibsona nebo George Cloonyho, osobnosti s arménským původem, jako hvězda instagramu Dan Bilzerian, módní ikona a sex symbol Kim Kardashian, zpěvák kapely System of the down Serj Tankian či Steve Jobs, jehož adoptivní rodiče byli arménského původu a tato historická událost se jej velmi dotýkala.

 

 Poslanecká sněmovna parlamentu ČR dne 28.6.2016 hlasovala s tímto výsledkem (podrobnosti o hlasování zde):

Přičemž pro schválení návrhu bylo potřeba 84 hlasů, ale pro hlasovalo jen 65. 

Mezi 21 poslanci, kteří hlasovali přímo "proti" patřili:

- z ČSSD: František Adámek, Vlasta Bohdalová, Václav Klučka, Adam Rykala, Markéta Wernerová, Pavel Antonín, Jan Chvojka, Petr Kořenek, Zdeněk Syblík, Jiří Běhounek, Roman Sklenák, Pavel Holík, Lukáš Pleticha, Jiří Zemánek, Jan Birke, Zuzana Kailová, Pavel Ploc, Václav Votava, Václav Zemek;

- z ANO: Pavel Čihák;

- z TOP09/Starostové: Petr Gazdík.

Míra zodpovědnosti pro politické strany za neuznání arménské genocidy nejvíce dopadá na ČSSD, KSČM a TOP 09.

Současnou ostudu ČR díky neuznání arménské genocidy, tak lze těmto stranám vrátit u voleb a místo ČSSD a KSČM volit "Zemanovce" z SPO nebo "Okamurovce" z SPD a místo TOP09 volit "Babišovce" z ANO.

Závěrem je vhodné pro doplnění uvést, že alespoň prezident Miloš Zeman hájí pověst České republiky a zmírňuje její současný ostudný postoj, protože jako jediný její představitel toto slovo "genocida" zmínil nejen ve svých proslovech, ale také na pamětní desce v Památečním komplexu arménské genocidy v Jerevanu, kde se mj. vyskytují ještě další pamětní desky reprezentantů ČR - Zaorálka, Schwarzenberga a Bartáka, ale tomuto označení se vyhýbají.

 

Čtěte na podobné téma:

Citáty o civilizaci a spiritualitě arménského patriota a zpěváka Serj Tankiana z kapely System Of The Down