Donald Trump (1946, podnikatel)

1) Ronald Reagan se stal, jak víte, nejen republikánem, ale i docela konzervativním republikánem – i když ne největším. Ale docela konzervativním republikánem. A je někým, koho jsem vlastně znal a měl rád. A on měl rád mě. A pracoval jsem s ním a pomáhal mu.

2) Myslím, že Ronald Reagan byl jedním z největších prezidentů vůbec a ne jen v poslední době. Myslím, že uměl vystupovat. Myslím, že dokázal vzdorovat tlaku. Myslím, že dokázal skutečně myslet.

3) Někdy skrze prohranou bitvu najdete nový způsob, kterým vyhrát válku.

4) Někdy je vaší nejlepší investicí ta, kterou neuděláte.

5) Když na vás někdo zaútočí, napadněte jej také. Buďte brutální, buďte tvrdí.

6) Pokud vaše firma není značkou, je komoditou.

7) Jedním z hlavních problémů dneška je, že politika je takovou ostudou, že se dobří lidé do vlády nehrnou. - Politici neumí manažersky řídit. Vše co umí, je mluvit.

8) Pokud potřebujete Viagru, budete pravděpodobně se špatnou dívkou.

9) Pokud mohu lidé prostě jen tak ilegálně přicházet do země, nemáte zemi.

10) Muslimská imigrace?…Dokud nebudeme moci určit a pochopit tento problém a nebezpečnost hrozby, jakou představuje, tak naše země nemůže být obětí hrůzných útoků od lidí, kteří věří pouze v džihád a nemají smysl pro rozumné chování a respekt k lidskému životu.

 

 

Mike Pence (1959, guvernér státu Indiana)

1) Pravdou je, že jsme jako republikáni neztratili jen několik voleb, ztratili jsme i naši cestu.

2) Věřím ve služebnické vedení a služebník se vždy zeptá: "Kde mě potřebujete nejvíce?"

3) Je na čase, aby konzervativní Američané dělali to, co dělal Reagan. Hnutí konzervativců je dnes jako velká loď se svým hrdým kapitánem: silná, bezvadná, ale mimo kurz směřující do nebezpečných a neprobádaných vod republikánství skrze velkou vládu.

4) Republika - pokud ji chcete zachovat - je o omezování a to z dobrého důvodu, protože jsme jako lidé smrtelní a naše činy jsou nedokonalé.

5) Říkám jasně, že více než cokoli jiného musíme být ochotni bojovat za svobodu, volný trh a tradiční morální hodnoty. To je to, co americký lid chce vidět, že se k tomu toto hnutí a tato strana navrátila.

6) A konzervativci vědí, že pokud odmítnete tyto principy limitované vlády a vyzýváte i ostatní, aby je odmítali, tak můžete být mým spojencem, můžete být mým přítelem, ale nemůžete se sami nazývat konzervativcem.

7) Je na čase zachránit OSN od jejích vlastních skandálů a nehospodárností. Je čas na nebezzubou reformu OSN.

8) Jsem přesvědčen, že střelné zbraně v rukou ctihodných občanů udělá naše rodiny a naše komunity bezpečnější, ne nebezpečnější.

9) Americká ekonomika byla postavena a udržována skrze uchopování riskantních záměrů podnikateli, jejichž  průkopnické nápady a tvrdá práce daly vzniknout prosperujícím podnikům.

10) Nikdy by mě nenapadlo, že se dožiji dne, že budou USA pranýřovat Izrael kvůli přestavbě Jeruzaléma - Izraelská věc je naše věc, nepřátelé Izraele jsou naši napřátelé. Pokud svět nic nechápe, ať chápe toto: Amerika stojí za Izraelem.

 

Čtete na podobné téma:

Ronald Reagan: citáty o obraně svobod a vládní neefektivitě

Republikánská strana v USA a její ideologické frakce

Nová hvězda kongresu USA: republikánská černoška "Mia Love" 

Související