V roce 2016 společnost ČD - Telematika meziročně zvýšila externí tržby o 5,6 %. Tohoto nárůstu bylo dosaženo zejména aktivitou úseku Servis infrastruktury, který svou činností vykázal meziročně nárůst o 6,5 %, a to především dokončením dlouhodobých a jednorázových projektů, jako je například vybudování nového Kontrolně analytického centra (KAC) nebo realizací projektu Diagnostika jedoucích železničních vozidel, který dokáže u projíždějících vlaků odhalit závažné poruchy a předejít možným nehodám.

Úsek Telekomunikačních služeb v roce 2016 rostl o 3,5 % převážně realizacemi výstavby optických tras a mimo jiné dosáhl kýženého úspěchu v telematických projektech pro státní správu. Tržby tak opět přesáhly hranici 500 mil. roku 2013.

Výsledek hospodaření před zdaněním (EBT) dosáhl 64,3 mil. Kč (105,2 mil. Kč v roce 2015). Čistý zisk společnosti v roce 2016 dosáhl 53,2 mil. Kč, a meziročně tak klesl o 29,3 mil. Kč. Důvodem byla tvorba rezervy na ztrátové projekty. Ukazatel EBITDA v roce 2016 dosáhl výše 207 mil. Kč oproti 230 mil. Kč v roce 2015, tedy pokles o 10 %. ČD - Telematika v roce 2016 proinvestovala 157 mil. Kč z vlastních zdrojů zejména do rozšíření vlastní infrastruktury.

Auditovaná výroční zpráva za rok 2016 bude na www.cdt.cz zveřejněna v průběhu měsíce května.

 

ČD - Telematika poskytuje telekomunikační řešení a služby v oblasti správy, údržby a výstavby telekomunikačních systémů. Významnou část svých obchodních aktivit směřuje do telekomunikačního sektoru, kde působí jako dodavatel velkoobchodních datových, internetových a hlasových služeb.
Společnost vlastní jednu z nejrozsáhlejších optických infrastruktur v ČR, centrální úložiště dat, servisní a další specializovaná pracoviště. Byla založena v roce 1994 a zaměstnává přes 500 lidí. Majoritu 69,18 procenta v ČD - Telematice vlastní státní České dráhy, dalších 29,05 procenta drží společnost UNI Telematika a zbytek stavební firma OHL ŽS.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist