Jakub Vlček (38), tvůrce standardů v oblasti Software Asset Manangementu (SAM), normy ISO/IEC 19 770, tvůrce interních směrnic významných firem i státních institucí a jeden ze dvou celosvětově certifikovaných ISO SAM auditorů, posílil tým oddělení Řízení rizik poradenské společnosti PwC Česká republika.

„Málokdo čte licenční podmínky softwaru, který používá. Nedělají to lidé u programů v hodnotě pár tisíců korun, ale ani firmy u řešení v řádu desítek milionů,“ uvedl Jakub Vlček.

Jakub Vlček má více než sedmnáctiletou praxi jako mezinárodní SAM a SOM auditor, kouč a konzultant. Dlouhodobě se věnuje zákonným normám a licencování v oblasti ICT a SAM. Je jedním ze dvou mezinárodně certifikovaných auditorů normy ISO/IEC 19 770 na světě.

Vystudoval Vysokou školu obchodní v Praze.

Má 2 děti. Volný čas tráví nejraději s nimi, nebo při sportu. Aktivně se věnuje bojovým sportům, boxu a atletice. Je členem a manažerem Reinders MMA.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist