Před jedenácti lety jsme nepotřebovali chytrý telefon s dotykovým displejem. Ani jsme o něm nevěděli. Dnes už je smartphone samozřejmostí, stejně jako to, že průkopník - firma Apple - se roky pyšní hodnocením jedné z nejúspěšnějších a nejdražších značek světa.

Část populace je závislá na iPhonu, jiná bazíruje na značce Samsung a další se možná brzy vrátí k tlačítkové Nokii. Kdo v tomto případě určuje pravidla hry? Podle Davida Říhy z katedry marketingu na Fakultě podnikohospodářské VŠE je to marketing - obor, který v Česku stále ještě hledá sám sebe.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se