Nominační výbor společnosti Ericsson navrhne Ronnieho Letena na post nového předsedy představenstva společnosti. V letech 1985 až 2017 zastával různé pozice v společnosti Atlas Copco, přičemž v letech 2009 - 2017 zde působil jako prezident a výkonný ředitel. V současnosti je členem představenstva společnosti SKF, předsedou představenstva společnosti Electrolux a nominovaný na předsedu představenstva společnosti Epiroc, části společnosti Atlas Copco, která má být v roce 2018 vyplacená formou dividend.

Ronnie Leten je belgickým občanem, narodil v roce 1956 a na univerzitě v belgickém Hasselt vystudoval aplikovanou ekonomii s titulem M.Sc. Úřadující předseda představenstva společnosti Ericsson Leif Johansson už dříve oznámil, že na výročním Valném shromáždění v roce 2018 nebude kandidovat na opětovné zvolení.

Nominační výbor zároveň navrhne za nového člena představenstva společnosti Kurta Jofsa. Jofs byl v období 2003 - 2008 zodpovědný za oddělení Sítí v společnosti Ericsson a v současnosti je předsedou představenstva ve společnosti Tieto.

Současně oznámila Nominačnímu výboru i Kristin Skogen Lundová, že nebude kandidovat na opětovné zvolení.

Další návrhy Nominačního výboru budou zveřejněny nejdříve spolu s oznámením o výročním zasedání Valného shromáždění v roce 2018.

Předseda Nominačního výboru Johan Forssell (generální ředitel společnosti Investor AB) nominaci komentuje: „Nominační výbor v posledních měsících intenzívně a konstruktivně pracoval a jsme rádi, že můžeme navrhnout nového předsedu představenstva společnosti Ericsson. Nominační výbor se domnívá, že Ronnie Leten je tou správnou osobností, která má převzít pozici předsedy představenstva, protože disponuje zkušenostmi a kompetencemi, které budou pro společnost Ericsson přínosem. Ronnie Leten má velmi dobré výsledky, pokud se jedná o tvorbu hodnot, je mimořádně kvalifikovaný podnikatel, technicky zdatný a strategicky všestranný. Mimo to má Leten značné zkušenosti s digitalizací hlavních operací, což bude prospěšné pro společnost Ericsson i její zákazníky.“

Forssell dodává: „Za nového člena představenstva navrhuje Nominační výbor také Kurta Jofsa. Jsme přesvědčeni, že svými hlubokými znalostmi a poznatky v oblasti telekomunikací a IT, v neposlední řadě z jeho předchozího působení ve společnosti Ericsson, Jofs stávající členy představenstva Ericssonu vhodně doplní. Nominační výbor se dále domnívá, že díky těmto změnám bude mít společnost vytvořené vhodné podmínky pro naplnění svého dlouhodobého potenciálu."

Členy Nominačního výboru společnosti Ericsson jsou Johan Forssell, Investor AB (předseda Nominačního výboru); Bengt Kjella, AB Industrivärden a Handelsbankens Pensionsstiftelse; Christer Gardell, Cevian Funds; Anders Oscarsson, AMF Försäkring och Fonder; Johan Held, Afa Försäkring; a Leif Johansson, předseda představenstva.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist