Giuseppe Giordo, prezident a generální ředitel společnosti AERO Vodochody AEROSPACE, byl fondem Kingdom Public Investment Fund (PIF) jmenován do funkce člena představenstva saudskoarabské společnosti SAMI.

Představenstvu SAMI předsedá H.E. Ahmed bin Aqeel Al-Khateeb (člen představenstva PIF a poradce generálního sekretariátu Rady ministrů Saudské Arábie). Představenstvo se dále skládá z dalších vysokých vládních představitelů, jako jsou H.H. Prince Faisal Bin Farhan Al Saud (vrchní poradce velvyslankyně Saudské Arábie v USA), H.E. Khalid Bin Abdulaziz Al-Falih (Ministr pro energetiku a průmysl, předseda společnosti Aramco a bývalý generální ředitel Aramco), H.E. Dr. Ghassan Ahmed Alsulaiman (bývalý guvernér tamního svazu malých a středních podniků), Dr. Ghassan Abdulrahman AlShibl (předseda a bývalý saudský ředitel společnosti AEC), Mr. Abdulaziz A. Al-Sowailim (president a předseda EY pro region Střední východ a severní Afrika).

Představenstvo SAMI doplňují tři zahraniční odborníci z oblasti obranného průmyslu a letectví, jejichž úkolem je lokalizovat až 50 procent výdajů na obranu do roku 2030 v Saudské Arábii a vytvořit tím nové pracovní příležitosti pro obyvatele arabské země.

Zahraničními členy představenstva jsou v pozici generálního ředitele Andreas Schwer (bývalý předseda a president společnosti Rheinmetall International AG), Michael Ronald Cosentino (president společnosti Airbus Defence & Space a bývalý viceprezident EADS) a prezident a generální ředitel Aera Vodochody Giuseppe Giordo (bývalý generální ředitel společnosti Alenia Aermacchi).

 

Související