Prázdniny skončily a my se setkáváme u dalšího zpravodaje s novinkami z iHNedu. Přes prázdniny jsme nezaháleli a pracovali jsme na několika velkých novinkách, které představíme v nejbližších měsících.

První z nich je nová, od základu přepracovaná a vylepšená mobilní aplikace. S předchozí jsme nebyli dlouhodobě spokojeni a její funkčnost dospěla do bodu „morální zastaralosti“. Během prázdnin jsme připravili design nové aplikace, kterou vývojáři začali realizovat. Aplikace bude k dispozici do konce roku, i když věříme, že prototyp budeme moci nabídnout zájemcům k otestování dříve. Jakmile bude prototyp k otestování, přizveme k jejímu vyzkoušení zájemce z vás, čtenářů a předplatitelů.

Nová aplikace přinese odlehčený design, vycházející z designu stávajícího webu, a zkombinuje v sobě jak přehled o aktuálním dění po vzoru webu, tak i přístup k vydání HN z jednotlivých dní.

Druhá velká novinka nebude vidět na první pohled, ale věříme, že přinese velké zlepšení v procesu objednávání a placení předplatného. Některé věci, na které si předplatitelé stále stěžují, jako je například nemožnost změnit platební metodu bez nutnosti psát požadavek, by se tak měly vyřešit tak, aby výsledek odpovídal standardům on-line služeb roku 2019.

Třetí podzimní novinka, kterou připravujeme, vyjde vstříc předplatitelům, již hledají hlubší ponor do velkých a dlouhodobých témat, která mediálně pokrýváme, od politických přes ekonomická po celospolečenská. Chceme ukázat, že “odstartováním kauzy” naše práce nekončí a že se i po čase takovým případům věnujeme, i když se pokračování většinou nedostává na titulní stránky novin.

Čeká nás tedy hektický podzim, plný práce na novinkách. Těšíme se na to a věřím, že je oceníte i vy, čtenáři.

Kromě těchto zásadních změn přišly i některé menší, například vizuální zkrácení zápatí článku. Nově najdete funkce, jako sdílení s přáteli nebo komentáře, sbalené pod tlačítky.

screenshot archiv ihned cz 2019 09 02 10 48 58

Ve stadiu testování jsou například i nové platební metody.

Změna potkala i newslettery. Původní newsletter Peníze podle Leoše Rouska se po odchodu autora z redakce přetransformoval do newsletteru “Byznys podle HN”, na kterém se podílejí čtyři výrazní ekonomičtí novináři, jmenovitě Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Na závěr jedna milá zpráva: Po prázdninové pauze se opět vrací populární exkurze do newsroomu. Termíny na září a říjen najdete opět na stránce s exkurzemi.