Kateřina Kalistová se do čela předního českého hudebního tělesa PKF – Prague Philharmonia přesouvá po letech strávených na vrcholných pozicích ve státní správě. Do konce roku 2019 zastávala post odborné náměstkyně pro živou kulturu. Tuto sekci na ministerstvu kultury vedla od roku 2015. Byla také členkou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, které v letech 2009 až 2013 předsedala. Předtím působila ve Filmovém festivalu pro děti a mládež Zlín nebo na ministerstvu práce a sociálních věcí. Je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy, kde v roce 2007 složila rigorózní zkoušku.

„Nesmírně se těším na spolupráci s orchestrem a jeho šéfdirigentem Emmanuelem Villaumem. Společně budeme dále hledat nové cesty v interpretaci i ve vztahu k posluchačům a partnerům“, uvádí Kateřina Kalistová. Do PKF – Prague Philharmonia přichází s vizí orchestru jako dynamického tělesa, jehož charakteristickými rysy jsou mladistvá energie, progresivní přístup k dramaturgii, prezentaci i managementu a výrazná umělecká profilace postavená na kvalitě samotného orchestru i vysoké úrovni jeho dirigentů a sólistů.

Dlouholetá členka ČSSD před nástupem do funkce ze strany vystoupila. „Ukončení svého politického angažmá považuji za přirozené. Nelze řídit takto významnou kulturní instituci a zároveň být jakkoliv politicky angažovaná. Tato životní kapitola je pro mne definitivně uzavřena“, vysvětluje Kalistová.

Radim Otépka vedl PKF – Prague Philharmonia od roku 2006. Nyní bude vytvářet a zastřešovat ucelený koncept veškerých CSR aktivit investiční skupiny RSBC českého finančníka Roberta Schönfelda. Bude tak zodpovídat za chod umělecké školy International School of Music and Fine Arts Prague a Nadace PKF.

„Ucítil jsem touhu po změně. Přijal jsem proto nabídku, která je pro mě novou a velkou výzvou. Léta strávená ve vedení PKF – Prague Philharmonia mě jen utvrdila v přesvědčení, že toto výjimečné hudební těleso plní nezastupitelnou roli v kulturním životě naší země, a především její reprezentace v zahraničí“, vysvětluje Radim Otépka.

PKF – Prague Philharmonia vznikla v roce 1994 z iniciativy dirigenta Jiřího Bělohlávka pod názvem Pražská komorní filharmonie. Dnes se řadí mezi nejrespektovanější světové orchestry, což potvrzují pravidelná zahraniční turné a nahrávací projekty pro nejrenomovanější světová vydavatelství. Od roku 2018 je jejím novým zakladatelem a předsedou dozorčí rady český finančník a mecenáš umění Robert Schönfeld. Mezi další dlouhodobé filantropické aktivity jeho finanční skupiny RSBC patří mimo jiné také Nadace PKF nebo umělecká škola International School of Music and Fine Arts Prague.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist