Na trhu s akumulátory napájenou technikou a nářadím přichází Bosch s trendem kompatibility v podobě akumulátorového systému AMPShare. Alianci v současné době tvoří téměř 30 výrobců profesionální akumulátorové techniky, v čele se značkou Bosch Professional, a další výrobci mají v plánu se k této alianci připojit. V rámci tohoto standardu je možné používat a vzájemně zaměňovat akumulátory a nářadí různých výrobců a nevázat se jen na jednu značku nebo produktové portfolio jedné společnosti. Aktuálně již bylo po celém světě prodáno více než 80 miliónů akumulátorů kompatibilních AMPShare. Všechny produkty kompatibilní se systémem AMPShare lze snadno poznat, a to podle štítku s označením AMPShare.

Základem akumulátorového systému AMPShare je technologie postavená na profesionálním 18V systému řady Bosch Professional. Tyto akumulátory nabízí nejen požadovaný výkon, ale i dlouhou dobu chodu. Stojí za tím především propracovaná technologie regulace teploty akumulátoru, která zajišťuje jeho rychlé rozptýlení, čím zároveň prodlužuje dobu jeho životnosti. Všechny aktuálně dodávané 18V akumulátory a nabíječky řady Bosch Professional jsou se systémem AMPShare plně kompatibilní, a je možné je využívat s nářadím všech výrobců, kteří k alianci AMPShare přistoupili. A platí to i naopak. Libovolné akumulátory označené jako AMPShare kompatibilní lze využívat se všemi 18V nabíječkami a nástroji řady Bosch Professional, vyrobenými od roku 2008 výše. Akumulátory AMPShare jsou kompaktní a lehké, což znamená menší námahu a vyšší pohodlí, zejména pokud jsou nástroje používány v náročných pracovních podmínkách.

K dispozici jsou samozřejmě akumulátory v různé velikosti a o různých kapacitách. V rámci standardu AMPShare jsou dostupné i vysoce výkonné akumulátory řady ProCORE18V. Ty jsou, v závislosti na konkrétním typu nářadí, schopné dosáhnout mimořádného výkonu srovnatelného s napájením z elektrické sítě. Samozřejmě, že nejvyššího výkonu je možné při použití nástrojů, jejichž napájecí systém je pro tyto akumulátory optimalizován. Pro nabíjení těchto akumulátorů nabízí společnost Bosch i nejrychlejší nabíječku na světě – v režimu Power Boost stačí nabíječce GAL 18V-160 C Professional k nabití akumulátoru ProCORE18V 4.0Ah na 50 procent její kapacity pouhých 9 minut.

Bosch Professional také nabízí na své akumulátory a nabíječky prodlouženou záruku na 3 roky. Tu lze jednoduše aktivovat zaregistrováním položek do aplikace PRO360. V té lze prodloužit záruku nejen na akumulátory a nabíječky, ale i na nářadí Bosch Professional.

Článek vznikl ve spolupráci se společností Bosch.

Text nevyjadřuje názor redakce.

AKTUÁLNÍMI ČLENY ALIANCE AMPSHARE JSOU:

AAT, Aircraft, Alber Antriebstechnik GmbH, BEPo, Bosch Professional, brennenstuhl®, Cleancraft, COX™, FEIN, skupina fischer, Theo Förch GmbH & Co. KG, HONSEL, Klauke, Kolektor, Kummert GmbH, Ledlenser, Leister, Lena Lighting S.A., MATO GmbH & Co. KG, MK™, PerfectPro, Ramset, Bosch Rexroth, ROTHENBERGER, SONLUX, Signode, Cleancraft, Strapex, Orgapack a Wagner.