Česká společnost Free heating se specializuje na prodej a pronájem mobilních teplovodních a parních kotelen, které využívají továrny i sociální zařízení v nouzových situacích. Zájem o rychlé řešení roste, proto Free heating přichází s nabídkou dluhopisů s ročním výnosem 14 procent.

Získané prostředky využije na nákup dalších zařízení a rozvoj firmy.

Prodej a pronájem mobilních teplovodních či parních kotelen má na českém trhu velký potenciál. Kotelny bez nutnosti velkých investic se tuzemské firmy a instituce postupně učí využívat, a přibližují se tak k zahraničnímu standardu.

„V zahraničí fungují mobilní kotelny naprosto běžně, třeba v Německu jsou standardem v místech, kde si nemohou dovolit být bez dodávek tepla a teplé vody, jako jsou průmyslové komplexy nebo zdravotnická zařízení. V Česku běžné zatím nejsou, ale poptávka po nich roste, ať už po pronájmu nebo po koupi,“ říká Miroslav Beneš, technický specialista společnosti Free heating.

Investice už od 50 tisíc

Firma Free heating se specializuje na prodej a pronájem mobilních teplovodních a parních kotelen a je také přímým dovozcem hořáků a ohřívačů na použité, recyklované a topné oleje skupiny Kingwei Energy. Na českém trhu působí od roku 2020. Její kotelny pomáhají například v Praze, Olomouci, Nové Pace, Kolíně či Velkých Hamrech a mezi její klienty patří Letiště Praha, Pivovary Lobkowicz nebo Teplárna Liberec. Firma je také jedinou v Česku, která vlastní mobilní kotelnu na teplonosný olej.

„Poptávka po těchto produktech momentálně převyšuje naši nabídku. Snažíme se tedy mít na skladě dostatečné množství nejen mobilních kotelen k pronájmu, ale také k prodeji. V tomto ohledu jsme přistoupili ke kroku prodeje dluhopisů, kterými zajišťujeme další kapitál k rozvoji podnikání. Nákup mobilních kotelen a jejich servis je totiž poměrně nákladná záležitost,“ říká Miroslav Beneš.

Prodej dluhopisů je cesta, jak získat kapitál pro další rozvoj firmy. „Momentálně našim dluhopisovým investorům nabízíme garantovaný výnos 14 procent ročně, což si můžeme dovolit hlavně kvůli nadstandardním ziskům. V letních měsících budou k prodeji také dluhopisy s prospektem, které momentálně necháváme vytvářet,“ uvádí Miroslav Beneš.

Objem emise je 25 milionů korun, minimální investice 50 tisíc korun, za tři roky tak může investor získat navíc 21 000 korun.

„Naše pozornost je zaměřena také k nákupu průmyslového objektu, který by sloužil jako technické zázemí a sklad společnosti. V současné době jsme v místě, které si pronajímáme, ale skladovací prostory nejsou vyhovující. Rádi bychom měli prostor nejen na další mobilní kotelny a komponenty, které jsou k jejich servisu potřeba, ale také na nádrže a TTO či LTO,“ vysvětluje Miroslav Beneš.

Pro dočasné i dlouhodobé vytápění

Proč jsou mobilní kotelny tak výhodné? Jakmile se dostávají k zákazníkovi, jdou do provozu a okamžitě vytápí objekty. Jsou určené pro dočasné i dlouhodobé vytápění a přináší ideální řešení tam, kde není v daný moment zdroj tepelné energie.

„V těchto případech se přistaví mobilní kotelna v lodním kontejneru, připojí se gumovými hadicemi ke stávajícímu systému nebo u parní kotelny trubkami. Mobilní kotelnu můžeme dodat a naistalovat během jednoho dne i na místě, kde by výstavba nové kotelny trvala měsíce,“ vysvětluje Miroslav Beneš.

„Při dodání kotelny se přizpůsobíme provozu a vše domlouváme na míru se zákazníkem. Pokud je to možné, připojujeme se na stávající řád klienta, pokud to možné není, volíme kotelny na TTO či LTO,“ říká.

Mobilní kotelny jsou na různá paliva, od lehkých a těžkých topných olejů až po plyn. Jsou vhodné všude tam, kde je potřeba akutně řešit zdroj tepelné energie. Zvláště pak v provozech, kde jakýkoliv výpadek znamená značné komplikace a finanční ztráty.

Článek vznikl ve spolupráci se společností Free heating

 

Text nevyjadřuje názor redakce