Předseda UEFA Michel Platini. EURO 2012 se odehraje ještě ve starém formátu se šestnácti účastníky.

Podle člena výkonného výboru FIFA Franze Beckenbauera bude vše oficiálně prezentováno v pátek. "Pro rozšíření hovoří řada důvodů.

Evropský šampionát tím ale na kvalitě neztratí," prohlásil Beckenbauer. Přesný formát soutěže bude rovněž představen v pátek.

Čtěte také:

Kouč českého národního mužstva Petr Rada však přijal novinku s rozpaky. "Na nedávném semináři reprezentačních trenérů ve Vídni nám naznačovali, že kluby tlačí na to, aby se snížil počet dnů, kdy jsou hráči k dispozici pro reprezentaci.

Když se teď Euro protáhne, znamená to, že se zkrátí přípravné období i dovolené hráčů. Já bych to nechal tak, jak to je," řekl ČTK Rada. 

Pořadatelství Polska a Ukrajiny se bude řešit v pátek

Návrh na změnu inicioval předseda UEFA Michel Platini, který chce zlepšit podmínky pro méně vyspělé fotbalové země.

Otázkou ale zůstává, zda neutrpí kvalita šampionátu - z 53 evropských reprezentací se plných 24 dočká finálového turnaje, což znamená, že by při stávajícím modelu kvalifikace stačilo k postupu i třetí místo ve skupině.

Až na další den si také představitelé UEFA nechali další problém, kterým je projednání situace kolem mistrovství Evropy 2012 v Polsku a na Ukrajině. Pořadatelům hrozí, že jim kvůli časovým prodlevám a dalším komplikacím s přípravou bude šampionát odebrán.