Bundesligový Hamburk, Ajax Amsterodam, Aston Villa i Žilina jsou pro českého mistra atraktivní soupeři a s výjimkou anglického protivníka také dostatečně známí i vzhledem ke zkušenostem ze vzájemných zápasů.

"Los nám přisoudil soupeře, které známe a kteří byli pro nás z hlediska postupových šancí příjemní.

Se Žilinou a Ajaxem jsme hráli navíc loni, víme, co nás čeká, známe prostředí. A to je vždy výhoda," řekl slávistický trenér Karel Jarolím.

Čtěte také

Jarolím: David z nás moc nadšený nebyl 

Trenér fotbalistů Slavie Karel Jarolím."A na zápas s Hamburkem se určitě těším víc než syn David. Už jsem s ním mluvil a říkal, že se teď všichni na něj budou obracet o rady.

Moc nadšený z losu proto nebyl," uvedl kouč na adresu záložníka, který je kapitánem aktuálního lídra německé ligy.

"Myslím, že můžeme být spokojení. Máme zajímavé soupeře jak po stránce sportovní, tak i pro naše diváky," doplnil Jarolím.

David Jarolím: Slavii jsem skutečně nechtěl, ale jinak je los dobrý 

Jeho syn to vzápětí potvrdil. "Předvídal jsem, že si stejně jako před třemi lety zahrajeme proti Slavii, ale rozhodně jsem si to nepřál.

David Jarolím v souboji s fotbalistou rumunské Unirei. Znovu budu muset hrát proti tátovi. Navíc bráchu Lukáše v sestavě nahradil bratranec Marek. Jinak si myslím, že s losem můžeme být spokojeni.

Máme potenciál na to, abychom postoupili," uvedl David Jarolím pro internetové stránky Hamburku.

Pro ředitele klubu Petra Doležala je největším pozitivem, že Slavia dostala atraktivní soupeře.

"A to jak ze sportovního, tak i z komerčního hlediska. Kromě Aston Villy jsme se všemi již síly změřili a bude určitě velmi zajímavé se s nimi zase potkat," řekl Doležal.

Suchý: Hrajeme proti třem týmům, na které  máme  dobré vzpomínky 

Obránce Marek Suchý si přál narazit na AC Milán, Heerenveen, Portsmouth a St. Etienne, ale nevyšel mu ani jeden tip.

Marek Suchý v souboji s Mikem Temwanjerou z Vasluie."Bylo těžké někoho vybírat, v osudí byli samí těžcí soupeři. Jsou tam ale tři celky, s nimiž jsme v minulých letech hráli, a na všechny máme dobré vzpomínky.

Přes Ajax jsme šli do Ligy mistrů, přes Žilinu přešli ve druhém předkole Ligy mistrů a podlehli pouze Hamburku ve skupině Poháru UEFA, ale i tam jsme se přesto radovali z postupu," připomněl Suchý.

Za ozdobu skupiny označil Aston Villu. "Hlavně pro nás je to velice atraktivní soupeř. Favorita je asi těžké hledat, ale určitě myslíme na postup," dodal Suchý.

Šmicer: Je to skvělá skupina jak pro nás, tak pro hráče 

Brankáři Jakubu Divišovi vyšel alespoň jeden tip v podobě anglického soupeře. Skupinu také považuje za atraktivní.

Vladimír Šmicer uniká Kamilu Vackovi."Samá zvučná jména. Čekají nás krásné zápasy a fanoušci se mají na co těšit," řekl Diviš. Aston Villu si přál, protože má rád anglický fotbal.

"Bylo těžké hledat slabšího soupeře, ale myslím, že je to pro nás přijatelný los. Pro mě je favoritem Aston Villa s níž postoupíme my a o třetí místo se poperou Hamburk s Ajaxem," přidal odvážný tip Diviš.

Los potěšil i zkušeného Vladimíra Šmicra. "Je to skvělá skupina pro nás hráče, ale stejně tak i pro diváky. Se třemi týmy jsme hráli a hlavně Ajax a Žilina nám budou chtít loňský rok oplatit.

Z hlediska postupu to bude asi těžké, přesto jsem nadmíru spokojen," řekl Šmicer, hrdina pondělního derby na stadionu Sparty.