Z loňských čtyř kvalifikačních zápasů jeho svěřenci vytěžili jen čtyři body. "Kvalifikace pro nás ještě neskončila. Naší povinností je dál tvrdě pracovat. Šance pořád existuje," prohlásil Brückner na trenérském semináři v Maria Enzersdorfu.

Brückner tam předstoupil spolu se svým asistentem Andreasem Herzogem před zhruba 400 kolegů, které zajímalo i to, jak by se mohla rakouská reprezentace co nejrychleji ze současné nepříznivé situace dostat.

Po úvodní senzační výhře 3:1 nad Francií podlehli Brücknerovi svěřenci v Litvě a doma Srbsku a ztratili i remízou na Faerských ostrovech.

 

Čtěte také:

 

"Nečekejte od mě žádný zázračný recept. To není, jako když člověk peče bábovku," řekl devětašedesátiletý olomoucký trenér.

Jeho týmu patří v sedmé skupině třetí místo za Srbskem a Litvou. Čtvrtá Francie i páté Rumunsko mají také čtyři body, ale odehrály o zápas méně.

Rakouskému výběru podle Brücknera scházejí špičkoví hráči. "Když jsem trénoval český tým, hráli všichni reprezentanti v cizině a ve svých klubech patřili k nejlepším," dodal bývalý český kouč.