Bývalá opora Manchesteru a dánské reprezentace přišla s nečekaným výrokem ve chvíli, kdy Rooney táhne svými góly United k titulu v Premier League.

"Myslím, že by mu odchod prospěl," citoval sedmačtyřicetiletého Schmeichela dánský deník Ekstra Bladet. "Je bolestivé to takhle říct, hlavně proto, že Rooney je nejlepší hráč United, ale změna by pro něj byla to nejlepší," dodal.

Schmeichel by hvězdného útočníka nejraději viděl v dresu bílého baletu. "V Anglii ho United asi nikomu neprodají, ale Rooney potřebuje změnit prostředí. Real Madrid s Mourinhem, protože to je někdo, kdo by ho dokázal ukočírovat a dostal by z něj to nejlepší," řekl Schmeichel, který v United chytal v letech 1991 až 1999 a s klubem vyhrál Ligu mistrů a pětkrát Premier League.

Pětadvacetiletý Rooney už byl blízko odchodu z Manchesteru loni v říjnu. Tehdy se kvůli skandálu s nevěrou nepohodl s trenérem Alexem Fergusonem a odmítl prodloužit smlouvu.

Anglický reprezentant ale nakonec změnil názor a s klubem se dohodl na nové pětileté smlouvě. V současnosti patří k nejlepším hráčům anglické nejvyšší souěže a daří se mu i v Lize mistrů. Ve středu rozhodl jediným gólem o výhře United na hřišti Chelsea.

Související