Spokojený je kouč plzeňských fotbalistů Pavel Vrba po vystoupení svých svěřenců v Lize mistrů, kteří na rozloučenou s touto elitní soutěží remizovali v úterý, v den jeho 48. narozenin, s AC Milán. "Je to spíš takový zázrak, co se tady událo. Sám si říkám, jestli tady v Plzni ještě někdy něco podobného zažijeme. Bylo to úžasné období," prohlásil Vrba.

Teď se jeho tým nejspíš neubrání prodeji některých opor, které se díky Lize mistrů zviditelnily v Evropě. Na jiný výkonnostní stupeň se podle něho dostal zejména záložník Petr Jiráček, kterého Vrba před dvěma lety poslal do B týmu.

"Ale zakousl se a ukázal, že umí jít přes překážky. Má i velkou morální sílu poprat se s neúspěchem. Takové hráče mám rád. On už vyrostl pro to, aby zkusil nějakou soutěž v zahraničí, i když bych byl rád, aby u nás ještě chvíli zůstal. On se teď musí rozhodnout, co je pro něj nejlepší," konstatoval Vrba.

"Kluci se v Lize mistrů ukázali, posunuli se trochu dál. Jen se bojím, aby ten tým zůstal pohromadě. Ale na druhou stranu už máme vytipované hráče, kteří by nás mohli posílit a ještě zvýšit konkurenci," uvedl Vrba.

Přitom se ale spekuluje i o jeho odchodu například do Slavie nebo do zahraničí. Vrba, který má ve Viktorii ještě rok a půl platnou smlouvu, to nevyvrátil. "To po mně chcete hodně, to teď potvrdit nemůžu. Uvidíme, co se stane. Já jsem tady spokojený, máme slušné mužstvo a věřím, že jsme za rok zase schopni hrát poháry. Teď se ani žádná konkrétní jednání stejně nevedou. A jestli někam půjdu, bude to po dohodě s Plzní," prohlásil úspěšný trenér.