Fotbalisté Manchesteru United v 19. kole Premier Legue třikrát prohrávali s Newcastlem, nakonec ale zvítězili gólem Javiera Hernándeze z poslední minuty 4:3 a umocnili své vedení v tabulce. Městští rivalové a obhájci titulu City totiž prohráli 0:1 v Sunderlandu a v polovině sezony ztrácejí na lídra sedm bodů. Sami mají už jen čtyřbodový náskok před Chelsea, jež s Petrem Čechem v brance zvítězila na hřišti Norwiche 1:0 a ještě má zápas k dobru.

Newcastle chtěl ukončit 41 let trvající čekání na výhru na Old Trafford a dlouho držel naději, protože třikrát vedl. Na Perchův gól ze čtvrté minuty odpověděl Evans, ale stejný hráč si v závěru úvodní půlhodiny dal vlastní gól a poločasovou přestávku strávili ve vedení opět hosté.

Další vyrovnání zařídil v 58. minutě Evra, jenže o deset minut později vedl opět soupeř zásluhou Papisse Cissého. Vzápětí se ale Van Persie třináctým gólem v sezoně dotáhl na lídra tabulky střelců Michua ze Swansea a těsně před vypršením řádné hrací doby dovršil obrat Hernández.