Předloni v květnu vypadl fotbalista Daniel Pudil z národního mužstva a smířil se s tím, že pod trenérem Michalem Bílkem je pro něj reprezentace uzavřená kapitola. S nástupem kouče Pavla Vrby ale osmadvacetiletý obránce či záložník Watfordu znovu cítí šanci. Pochvaluje si nedělní schůzku s novým trenérem a věří, že se do národního týmu může vrátit.

"Musím říct, že ta schůzka byla fakt skvělá a pro mě takové první znamení, že se začíná blýskat na lepší časy. Už od chvíle, kdy mi ze svazu volali, že by se se mnou chtěl trenér sejít," řekl Pudil na internetových stránkách svého agenta Ondreje Chovance.

Ze reprezentaci naposledy nastoupil předloni v květnu v přípravě před evropským šampionátem proti Izraeli. Na Euro ho ale nakonec trenér Bílek nevzal. "Pak už jsem pozvánku nedostal. Nesl jsem to těžce, odjezdil jsem skoro celou kvalifikaci. Věřil jsem si, že tam budu, bylo to obrovské zklamání," připustil Pudil.

"Nikdy jsem neřekl, že bych se reprezentačního dresu vzdával. Jenže pan Bílek mi ani nezavolal a věděl jsem, že dokud tam bude on, tak už je pro mě reprezentace uzavřená kapitola. Přitom já byl vždycky hrdý, že můžu v nároďáku být. Ať jsem hrál, nebo jsem byl na tribuně," uvedl Pudil.

S Vrbou si situaci vyjasnili. "Řekl jsem mu, že nemám problém krýt někomu záda, pokud to on takhle bude chtít. Ať už jako levý obránce, nebo levý záložník," podotkl Pudil. "Řekl jsem mu, jak jsem za pana Bílka skončil, on mi řekl nějaké svoje názory. Tvrdil, že pod ním v reprezentaci budou hrát ti, kteří pravidelně nastupují, mají formu, a nikdo nebude v nároďáku za zásluhy. A že záleží jen na mně," dodal.

Schůzka na něj udělala výborný dojem. "Pana Vrbu jsem předtím znal jen z televize. Byla to taková příjemná debata. Vyptával se na klub, na rodinu, na formu, měl jsem z toho výborný pocit," pochvaloval si Pudil.

Watfordu se zatím v této sezoně druhé anglické ligy nedaří, jeden z aspirantů na postup je až patnáctý. "Teď ztrácíme deset bodů, ale máme jeden zápas k dobru. V sobotu budeme mít odložený další zápas. Pořád je ve hře dvacet kol. Pokud chytneme nějakou šňůru, ještě není nic ztracené," věří Pudil.

Proti Manchesteru City zkusíme překvapit

V sobotu čeká Watford utkání Anglického poháru na hřišti druhého týmu Premier League, Manchesteru City. Oba celky na sebe v nejstarší klubové soutěži narazily i téměř přesně před rokem, kdy favorit vyhrál 3:0. "Nemůžu říct, že bychom nějak propadli. Třetí gól jsme dostali až v 93. minutě a za stavu 1:0 jsme neproměnili tutovku," zavzpomínal Pudil.

Je mu jasné, že Watford může jen překvapit. "City mají skvělou formu. Za sezonu už ve všech soutěžích dali snad 105 gólů, to mluví za všechno. Mají nejlepší hráče z celého světa a my se můžeme jen pokusit o senzaci. Když nedostaneme hned na začátku nějaký hloupý gól, třeba budeme mít alespoň nějakou šanci," řekl.

Zatím neví, zda nastoupí. "Pod novým trenérem jsem odehrál v lize všechno, když jsem byl zdravý. Liga je pro nás důležitější, ale myslím si, že na City bude chtít trenér postavit nejsilnější sestavu. Když mě postaví, budu moc rád," dodal Pudil.