Dohrajeme ligový ročník a začneme s modernizací stadionu, hlásí vedení Realu Madrid. Dlouho plánovaná rekonstrukce legendárního San Bernabéu by měla trvat tři roky a fotbalový klub přijde zhruba na 400 milionů eur. Zmodernizovaný stadion ponese poprvé ve své historii jméno sponzora.

Projekt, který zahrnuje vybudování hotelu a nákupního centra, dostala na starost německá architektonická kancelář GMP. Ta už pracovala například na projektu hlavního vlakového nádraží v Berlíně či fotbalového stadionu pro letošní mistrovství světa v brazilském Manausu.

Vedení Realu počítá s tím, že náklady na přestavbu Santiaga Bernabéu pokryje z poloviny prodejem práv na název stadionu. Hlavním kandidátem na koupi práv je letecká společnost Emirates, jejíž jméno nosí Real i na dresu. Druhou část chce klub splatit z dluhopisů, které si koupí jeho členové. Představitelé Realu tak nemají v plánu brát si bankovní úvěr.

Stadion madridského velkoklubu byl otevřen v roce 1947, prošel rekonstrukcí před mistrovstvím světa ve Španělsku v roce 1982 a pak znovu před 13 lety. Během nastávající rekonstrukce, která proběhne po etapách, budou fotbalisté na stadionu dále hrát. Rozsáhlou přestavbu svého Nou Campu chystá také velký konkurent FC Barcelona.

V rámci rekonstrukce změní tradiční Santiago Bernbéu rapidně svůj vzhled. Dojít by mělo i ke zvýšení kapacity ze současných 85.454 míst na 90 tisíc. Výrazná modernizace klubu přinese futuristický stadion se zatahovací střechou a vnějším pláštěm sloužícím jako multimediální platforma.

První prezentace nové podoby stadionu Realu Madrid

Související