Postupovou výhru Manchesteru United trefil v Lize mistrů Robin Van Persie, poražený Olympiakos se ale domnívá, že za výhrou anglického týmu stojí především výborný výkon brankáře Davida De Gey. Právě on totiž rozhodl o jejich středeční porážce 0:3 a vyřazení v osmifinále milionářské soutěže. Hráči řeckého šampiona byli velmi zklamaní, že jim k postupu mezi nejlepší osmičku soutěže nestačil ani solidní domácí náskok 2:0.

De Gea se na stadionu Old Trafford nejvíce blýskl v závěru první půle, když za stavu 1:0 nohama zlikvidoval hlavičku Davida Fustera i následnou dorážku Alejandra Domíngueze. Španělský gólman tak vedle autora hattricku Robina van Persieho výrazně přispěl k tomu, že United postoupili potřinácté do čtvrtfinále Ligy mistrů, což dokázal už jen obhájce Bayern Mnichov.

"Měli jsme šance, ale nedokázali je proměnit. Týmy, které na téhle úrovni nevytěží ze svých šancí maximum, za to zaplatí. David de Gea byl jeden z nejlepších hráčů United a to vysvětluje, proč bylo konečné skóre 3:0," řekl po zápase španělský trenér Olympiakosu Míchel. "De Geův zákrok byl klíčový moment, ale ten nastal i ve chvíli, kdy jsme inkasovali druhý gól třicet vteřin před koncem poločasu," uvedl argentinský záložník Domínguez.

Trenér hostů kromě neproměňování šancí svým svěřencům neměl co vytknout. "Měli jsme velká očekávání a výsledek nás srazil na kolena. Je to přílišný trest pro naše hráče, kteří se enormně snažili. Nechali jsme na hřišti všechno, ale ve fotbale to někdy nestačí. Bolelo to, vidět v šatně zklamání hráčů," prohlásil Míchel, jehož tým prohrál dvanáctý zápas na anglické půdě za sebou.

"Těžko se hledají slova, abychom se navzájem utěšili, protože takový výsledek jsme nečekali. Měli jsme náskok i víru, že to můžeme jako tým dokázat. Bohužel jsme neměli svůj den a nezvládli to. Mrzí mě, že jsme našim fanouškům, kterých sem přijelo hodně, nedali žádný důvod k oslavě," dodal Domínguez.

Související