Čeští útočníci Jaromír Jágr a Jakub Klepiš dnes v KHL přispěli každý dvěma góly k vysokému vítězství hokejistů Omsku 7:1 nad Chabarovskem. Hvězdný Jágr navíc přidal dvě asistence právě u branek svého krajana.

Sedmatřicetiletý Jágr prožil nejvydařenější zápas po návratu do sestavy Omsku po několikatýdenní zdravotní pauze. V předchozích třech duelech přitom získal jen jednu asistenci.

Dnes své dvě trefy, celkově 12. a 13. v sezoně, zvládl v rozpětí minuty a půl v úvodu třetí třetiny.

To už měl Avangard slušný náskok a směřoval k vítězství i díky Klepišovi, jenž v prvním dějství otevřel skóre a na začátku druhé části vyhnal třetím gólem z branky Amuru Kanaďana Tylera Mosse.

Bývalý slávistický útočník má aktuálně střeleckou formu, ve třech utkáních vstřelil čtyři branky.