Slavia doma opět prohrála. Největší měrou na vítězství na ledě týmu, kterému se doma poslední dobou vůbec nedaří, měl plzeňský útočník Petr Vampola. Ten si totiž v zápase připsal úctyhodné tři branky a dvě asistence. Hattricku se podařilo na druhé straně dosáhnout i Michalu Vondrkovi.

Ten ke třem gólům přidal ještě jednu přihrávku, ale na rozdíl od svého soupeře se po utkání moc neradoval. Podobné pocity asi zažíval nejproduktivnější muž extraligy, slávista Roman Červenka. Ten si v utkání rovněž připsal čtyři body - za čtyři asistence. V šestnáctém utkání v řadě bodoval plzeňský kapitán Martin Straka.

Západočeši oslavili osmé vítězství za sebou.

Mistr stále na kolenou

Ne a ne se chytit. Karlovy Vary, poslední mistr republiky, zažívají od začátku sezony hluboký útlum. Ten potvrdili i v domácím utkání s Třincem. V tom vedli dokonce už 2:0, ale duel do vítězného konce nedotáhli. Oceláři vyhráli 4:2

"Během minuty a půl jsme ztratili zápas. My jsme se zbytkem zápasu protrápili. Klukům nemohu nic vytknout, ale náš největší problém je pro nás hlava," řekl na pozápasové tiskové konferenci kouč domácích Zdeněk Baďouček v narážce na to, že jeho tým ve druhé třetině dvakrát za sebou rychle inkasoval.

Vedoucí Zlín si poradil se Spartou

V čele ligy i po reprezentační pauze zůstávají hokejisté Zlína. Těm se podařilo zvítězit na neoblíbeném ledě pražské Sparty.

Domácím se stalo přesně to, čím v minulém zápase zaskočili Boleslav - inkasovali už v první minutě utkání. Za kratší konec provazu tahali Holešovičtí i po celý zbytek zápasu.

Po přestávce přidal do jejich sítě další branku Kubiš, o deset minut později zvyšoval už na 0:3 Důras. Až pak Sparta zásluhou Tona odpověděla, ale Moravané svého soka na dostřel nepustili.

Přidali další gól a cenné tři body si i přes další snížení poměrně v klidu pohlídali.

Kometa slaví první venkovní výhru

Povedený víkend zažívají hokejisté brněnské Komety. Zatímco ve čtvrteční předehrávce proti Budějovicím se jim po fotbalovém výsledku 0:0 podařilo ukořistit bonusový bod v nájezdech, v neděli vůbec poprvé v sezoně slavili na venkovním hřišti plný bodový zisk.

Těšit je to může o to více, že se jim to povedlo na ledě třetích Vítkovic. Vítězství se přitom nerodilo lehce. Vítkovice od druhé minuty zásluhou Hrušky vedli, v 9. minutě přidal další branku Klimek. Hosté zaveleli k obratu ve druhé periodě, kdy dvěma zásahy stav zápasu srovnali, aby mohl ve 48. minutě přidat vítěznou trefu Varaďa.

Litvínov loupil v Liberci

Dobrý start do zápasu se povedl i hokejistům Litvínova, který uspěl na ledě Bílých Tygrů. Od 11. minuty "chemici" bránili pohodlný náskok 2:0. Domácím se sice podařilo ve 46. minutě snížit, ale ač se snažili jak mohli, bodů se nedočkali. Naopak. V 58., respektive 59. minutě Litvínovští zásluhou Lukeše a Hübla skóre ve svůj prospěch ještě upravili.

Domácí body jen pro Boleslav a Pardubice

Do poslední třetiny si schovávali své góly ve středočeském derby hráči Mladé Boleslavi a Kladna. Skóre otevřel až ve 45. minutě domácí Fabuš, ale Kladnu se podařilo za deset minut vyrovnat. Zápas tak spravedlivě dospěl až do prodloužení.

I v tom oba celky gólově mlčeli, a tak o tom, že bod navíc zůstane Bruslařskému klubu, rozhodl jedinou úspěšnou penaltou veterán Richard Král.

Jediným celkem, který v domácím prostředí uhájil tři body, byly v 33. kole Pardubice. Ty v pohodě přejely budějovický Mountfield 5:0 a jsou v tabulce čtvrté.

33. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 5:7 (1:2, 2:4, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Sloboda (Vondrka, Červenka), 26. Vondrka (Kůrka, Červenka), 27. Vondrka (Červenka), 51. Hruška (Beránek, Drtina), 56. Vondrka (Červenka, Kůrka) - 14. Vampola (Vlasák), 20. Vampola (Benda, Vlasák), 21. Vampola (Modrý, Benda), 25. Vostřák (Dvořák, Straka), 29. Dresler (Vampola, Adamský), 32. Benda (Jiří Hanzlík, Vampola), 43. Stránský. Rozhodčí: Jebavý, Kubeš - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 6:7, navíc Modrý (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 7369.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. Čutta (Zaťovič, Kuběna), 21. Kumstát - 24. Seman (Malec, Martynek), 26. D. Květoň (Seman, Peterek), 52. Hrabal (Polanský, M. Růžička), 60. Kohn. Rozhodčí: Turčan, Homola - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:3. Diváci: 3721.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 35. Ton (D. Výborný, Gulaši), 53. D. Výborný - 1. F. Čech (Leška, Balaštík), 23. Kubiš (Sivák), 32. Důras (Rachůnek, Nosek), 49. Balaštík (Leška, F. Čech), 59. Kubiš (Sivák). Rozhodčí: Minář, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:11, navíc Jan Hanzlík (Sparta) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 6068.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. R. Hruška (Svačina), 9. Klimek (Hubáček, Burger) - 23. Zubíček (R. Procházka), 36. Brabenec (Huml, Mojžíš), 48. Varaďa (Dopita). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 5535.

Bílí Tygři Liberec - HC Benzina Litvínov 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 46. Víšek (Klimenta) - 6. Majdan (Lukeš, Reichel), 11. Jenáček (V. Hübl, Kubinčák), 58. Lukeš (Reichel, Majdan), 59. V. Hübl (Jenáček). Rozhodčí: Hodek, Svoboda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 5508.

BK Mladá Boleslav - HC Geus Okna Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 45. Fabuš (Kracík), rozhodující sam. nájezd Král - 55. Martin Procházka (Patera, F. Kaberle). Rozhodčí: Šindler, Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 3610.

HC Eaton Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Koukal (Kolář I), 20. Starý (Koukal), 22. Nakládal (Starý, Koukal), 28. Kolář I (Starý), 57. Koukal z trestného střílení. Rozhodčí: Husička, Hradil - Čech, Poruba. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7460.

1. PSG Zlín 34 16 7 2 9 101:83 64
2. HC Plzeň 1929 33 17 3 7 6 102:87 64
3. HC Vítkovice Steel 33 14 5 7 7 103:81 59
4. HC Eaton Pardubice 33 15 4 5 9 111:90 58
5. HC Oceláři Třinec 33 15 4 3 11 102:93 56
6. Bílí Tygři Liberec 33 16 1 3 13 95:91 53
7. HC Slavia Praha 33 14 4 2 13 104:97 52
8. HC Sparta Praha 33 10 7 5 11 99:94 49