Třebíčský hokejista Lukáš Sláma zkolaboval při rozcvičení před dnešním prvoligovým zápasem s Olomoucí. Záchranářům se podle klubového webu podařilo hráče přivést k vědomí a převezli ho do místní nemocnice. Oba týmy se okamžitě dohodly, že utkání odloží na jiný termín.

Šestadvacetiletý obránce se zhroutil mimo ledovou plochu v rohu stadionu, což zpozorovali poblíž stojící hostující hráči. Ti mu také poskytli první pomoc, přivolaná záchranná služba jej po delší době přivedla k vědomí a zajistila jeho životní funkce. Hokejista byl následně převezen na oddělení ARO do třebíčské nemocnice.

"Absolvoval vyšetření na CT, kde jediným nálezem je atypická forma zápalu plic, který se navenek nijak neprojevoval," uvedl pro stránky Moravské Slavie klubový lékař Tomáš Madrý. Neřekl zatím, nakolik vážný je hokejistův současný stav. Hráč ale podle všeho zůstane přes noc v komatu. "Nevíme jak moc byla účinná resuscitace, zda třeba nedošlo k poškození mozku. Proto je na nějaká unáhlená rozhodnutí a prohlášení ještě brzo. Chytřejší budeme během zítřka, kdy se lékaři v třebíčské nemocnici chystají Lukáše pomalu probouzet," doplnil Madrý.