Zástupci českobudějovického hokejového klubu ve čtvrtek podruhé jednali s vedením prvoligového Hradce Králové o možnosti přesunu extraligy z jihu Čech do východočeské metropole. Další schůzky mají naplánované na příští týden. Šance, že se HC Mountfield přestěhuje a klub opustí České Budějovice, se tak zvyšuje.

"Tento týden proběhly dvě schůzky s vedením HC Mountfield. Jejich předmětem byla možnost působení extraligového klubu v Hradci Králové. Obě schůzky proběhly v přátelské atmosféře, kdy se společně zjišťovaly a diskutovaly technické možnosti spolupráce. Obě strany mají velmi dobrý a pozitivní pocit z průběhu těchto jednání a zároveň si domluvily termín další schůzky, která by měla proběhnout příští týden. Zde by se měly předložit konkrétnější návrhy vzájemné spolupráce," píše se na webu hradeckých Lvů.

Dnes navíc vedení Jihočechů oznámilo, že odstupuje od své snahy pronajmout si stánky s občerstvením v Budvar areně a zajistit čepování oficiálního piva soutěže při svých domácích zápasech. Právě "spor o pivo" totiž stojí na počátku českobudějovických problémů.

Extraligové kluby jsou podle licenčních podmínek a smlouvy s marketingovým partnerem soutěže, společností BPA, povinny zajistit prodej smluvní značky piva. Město České Budějovice však o tom jedná i s Budějovickým Budvarem, jehož jméno aréna nese.

Předseda představenstva klubu Miroslav Schön v dnešním oficiálním prohlášení po prostudování smlouvy mezi městem a Budějovickým Budvarem uvedl, že není možné v aréně čepovat jiné pivo než Budvar.

"Bylo by to jen divadlo. Nic by se tím nevyřešilo. Stejně bychom totiž nemohli zajistit čepování jiného piva než Budvaru, který však už není oficiálním partnerem extraligy," vysvětlil Schön důvody, proč klub již nemá zájem o pronájem stánků. Zároveň se pozastavil nad důvody, proč město s pivovarem podobnou smlouvu vůbec podepsalo.

Schönn, který v čele představenstva ve čtvrtek nahradil odstoupivšího Zdeňka Blažka, má v plánu se příští týden sejít s primátorem Jurajem Thomou. Čekají ho ale i další jednání se zástupci prvoligového Hradce Králové, o extraligu projevili zájem i představitelé Znojma a Jindřichova Hradce, s nimiž by se také měl sejít.

Podle webu Budějovická Drbna jsou ale už Jihočeši s Hradcem Králové na přesunu domluveni a čekají jen na potvrzení podpory ze strany města. Údajně existuje i varianta, že by si obě města soutěže vyměnily.

"Vzhledem k podpoře radnice jde v podstatě o formalitu. Mountfield je pevně rozhodnut a říká, že i kdyby se teď na radnici v Českých Budějovicích třeba postavili na hlavu, tak zpátky nejdou a nepůjdou," tvrdí zdroj budějovického webu.

Související