Nedávno zářil v české reprezentaci, teď se stal hokejista Milan Gulaš nechtěným zbožím v ruském Magnitogorsku. Svoje angažmá v klubu na Uralu nejspíš exbudějovický útočník brzy ukončí. S týmem Kontinentální ligy má sice smlouvu do konce sezony, ale podle serveru sport-express.ru půjde pryč kvůli slabé produktivitě.

"Mohu potvrdit, že o tom vedeme s Magnitogorskem jednání," řekl hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest. Více ale neprozradil. Včetně toho, kde by mohla Gulašova kariéra pokračovat. "Už v tomto ohledu děláme nějaké kroky, ale nelze je konkretizovat dříve, než uzavřeme vše s Magnitogorskem," uvedl Spálenka.

V mužstvu, k jehož ofenzivním tahounům patří Jan Kovář, působí Gulaš od konce ledna, kdy přišel těsně před uzávěrkou přestupů z Plzně s nálepkou jednoho z nejproduktivnějších hráčů extraligy. V základní části minulé sezony KHL sice ve čtyřech vystoupeních nebodoval, ale poté zaznamenal v sedmi duelech play off pět bodů za čtyři góly a nahrávku.

V tomto ročníku pod vedením trenéra Mikea Keenana, sázejícího na tvrdý kanadský styl, Gulašova role postupně oslabila. Za 22 odehraných zápasů si sedmadvacetiletý hokejista, který se do velkého hokeje dostal jako talentovaný odchovanec Českých Budějovic a v minulosti v extralize oblékal i dres Kladna, připsal pět bodů (2+3).