O gól lepší než Steve Yzerman je po středeční trefě do branky Ottawy český hokejista Jaromír Jágr. Nezdolný jednačtyřicetiletý veterán přispěl svým gólem k výhře New Jersey nad Ottawou a v historickém pořadí střelců se osamostatnil na osmé příčce. Nedosti na tom, zároveň se stal držitelem rekordu celé NHL v počtu vítězných branek (122) a na záda se mu v této bilanci dívá už i dosavadní lídr, legendární Gordie Howe.

"Nikdy jsem proti Gordiemu nehrál," smál se Jágr v rozhovoru pro klubový web Ďáblů. "Ale je to Mr. Hockey a je pro mě velkou poctou držet takovýhle rekord," prohlásil olympijský vítěz z Nagana s připomínkou přezdívky pětaosmdesátiletého Kanaďana. "Je to snad asi ten jediný rekord, který nedrží Wayne Gretzky," pokračoval s nadsázkou Jágr, autor přesilovkové trefy na 3:0.

Pro Jágra, jenž zůstává s 12 trefami do černého nejlepším střelcem Devils v sezoně a zároveň i nejproduktivnějším hráčem, šlo o první gólový zápis po osmi duelech, z nichž vyšel naprázdno. "Už ta šňůra bez gólu byla docela dlouhá," připustil Jágr.

Pak však pokračoval ve svém obvyklém duchu a ze zápisu do historie nedělal velkou vědu. "Dainius Zubrus odvedl skvělou práci a teď těch posledních osm zápasů mě k tomu vůbec nepustil. Bez něj už jsem těch gólů mohl mít 22, kdyby mě takhle nepřibrzdil," připomněl Jágr s úsměvem tři gólové zápisy svého spoluhráče v předchozích dvou zápasech.

"Konečně jsem mohl naskočit na led, když tam nebyl, a prolomit to," prohlásil Jágr. "Snad už teď budu zase dávat góly," přál si.

Slova uznání pro něho měl rovněž trenér Peter DeBoer. "Je skvělé, čeho dosáhl. Zvlášť když se podíváte na ten seznam jmen, která jsou v historickém pořadí střelců NHL kolem něj," prohlásil DeBoer.

Žertoval i dobře naladěný gólman Martin Brodeur, který je jen o necelé tři měsíce mladší než Jágr. "Taky by mě mohl trochu pochválit... Já Michálkův gól pustil kvůli tomu jeho rekordu schválně," připomněl Brodeur trefu českého útočníka ve službách Senátorů Milana Michálka, jímž hosté v 49. minutě snížili na 2:4, čímž se Jágrova trefa stala vítěznou.

Brodeur však přešel i na vážnější notu. "Pro klub znamená Jágr hodně. Když jsme to s ním v létě podepsali, bylo tu pár otázek, jak k nám zapadne a dalších. Ale je vážně skvělý. Pomáhá mladým hráčům okolo, umí toho opravdu hodně," ocenil Jágra jeden z nejlepších brankářů historie.

"Je bláznivé, že pořád dokáže hrát na tak vysoké úrovni. Vídáme ho na tréninku i v zápasech a pořád skutečně tvrdě maká. Je skvělé vidět, jak k tomu všemu přistupuje," dodal Brodeur.

Související