Snowboardistka Ester Ledecká dnes ve slovinské Rogle poprvé v kariéře vyhrála závod Světového poháru. V paralelním obřím slalomu navázala na druhé a třetí místo z minulých dílů v rakouském Bad Gasteinu.

"Vlastně mi to v té sérii závodů ani nedochází. Asi jsem opravdu dítě štěstěny," prohlásila po závodu Ledecká. "Každý den je jiný a ten můj dnešní byl vydařený, v cíli jsem měla pocit, že závod ještě nekončí, že si ještě něco sjedu. Jen trenér mi říkal, že už je konec, že jsem vyhrála. Skvělý pocit," řekla.

Ledecká má v olympijské sezoně skvělou formu. V dosavadních pěti závodech nebyla horší než šestá a je velkou adeptkou na medaili na hrách v Soči. Osmnáctiletá lyžařka a snowboardistka byla v italské Carrezze v prosinci šestá v paralelním obřím slalomu a pak pátá v paralelním slalomu.

V tomto týdnu se ještě pokoušela kvalifikovat do Soči také v alpských disciplínách. V Innerkremsu jela čtyři závody Evropského poháru - dva sjezdy, super-G a superkombinaci, v níž byla osmnáctá.

Do dnešního závodu se kvalifikovala z pátého místa, ale pak excelovala. Postupně porazila Němku Isabellu Laböckovou, Švýcarku Patrizii Kummerovou, s níž jednu jízdu prohrála, Rakušanku Inu Meschikovou a ve finále Japonku Tomoku Takeučiovou. S ní první jízdu o devět setin prohrála, ale v druhé jízdě byla lepší o více než šest sekund.

Závod SP ve snowboardingu v Rogle - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Mathies (Rak.), 2. Košir (Slovin.), 3. Dufour (Fr.), ...v kvalifikaci 47. Šindelář, 50. Jelínek (oba ČR).

Průběžné pořadí SP v paralelním obřím slalomu: 1. Mathies a Košir 1600, 3. Unterkofler (Rak.) 1019,7, ...48. Jelínek 29,8, 58. Šindelář 16,4.

Celkové pořadí SP: 1. Mathies 2940, 2. Košir 2850, 3. Dufour 2500, ...61. Šindelář 46,5, 68. Jelínek 29,8.

Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Takeučiová (Jap.), 3. Dujmovitsová (Rak.).

Průběžné pořadí SP v paralelním obřím slalomu: 1. Takeučiová 1600, 2. Kummerová (Švýc.) a Ledecká obě 1400.

Celkové pořadí SP: 1. Kummerová 3800, 2. Ledecká 3250, 3. Tuděgeševová (Rus.) 2220.