Společnost Siemens s platností od října tohoto roku definitivně upustila od sektorové struktury. Kromě zrušení této úrovně dochází také k přeskupení jednotlivých divizí. Z původního počtu 16 jednotek jich je od října pouze devět. Jedná se o organizační změnu, která zjednoduší celý provoz a umožní společnosti soustředit se na dosažení strategických zájmů - klienti, produkty i služby zůstávají stejné i v novém uspořádání.

 

Wolfgang Weissler, ředitel průmyslových divizí Digital Factory a Process Industries and Drives společnosti Siemens ČRWolfgang Weissler do společnosti Siemens nastoupil už v roce 1986, bezprostředně pro ukončení studií oboru elektroinženýrství na Univerzitě v Erlangenu. Začínal v bývalé společnosti E-MA jako technik se zodpovědností za uvádění do provozu a servis pohonů různých výkonů. Od devadesátých let do roku 2011 zastával různé manažerské pozice v centrále v Norimberku, ale rovněž ve Spojených státech a v Austrálii. V roce 2011 se Weissler vrátil do centrály v Norimberku a ujal se vedení rozvoje obchodu v oblasti velkých pohonů pro Indii, Afriku a Blízký a Střední Východ. Tato pozice mu v září 2012 otevřela cestu k delegaci do Indie, kde nastoupil na pozici viceprezidenta divize Drive Technologies.

 

Vladimír Štěpán, ředitel energetických divizí Power and Gas, Energy Management a Power Generation Services společnosti Siemens ČRVladimír Štěpán pracuje ve společnosti Siemens od roku 2000. Již od počátku působil v energetickém sektoru, od roku 2007 pracoval jako obchodní ředitel brněnského výrobce průmyslových parních turbín SIT. Před tím mimo jiné zastával pozici ředitele úseku Výroba energie (Power Generation) ve společnosti Siemens. V roce 2009 pak nastoupil na pozici ředitele společnosti Siemens Industrial Turbomachinery. Kromě zodpovědnosti za řízení obchodních aktivit bude Vladimír Štěpán i nadále zastávat roli ředitele brněnského závodu Industrial Turbomachinery na výrobu průmyslových parních turbín.