Jindřich Ploch se na postu rektora VŠO chce zaměřit především na kvalitu vzdělávacího procesu a na prohloubení spolupráce s odbornými podniky, působícími zejména v oblasti cestovního ruchu a služeb v letecké dopravě civilního letectví České republiky a Evropské unie.

Jindřich Ploch se věnuje letectví. Působil na vrcholových pozicích ve společnostech, jako jsou Letecký podnik LOM Praha, Výzkumný ústav letectva v Praze - Kbelích, Úřad pro civilní letectví a Evropská agentura pro bezpečnost letectví Evropské unie (EASA). Je významnou pedagogickou i vědeckou osobností a patří mezi uznávané autority v oblasti letectví.

Jindřich Ploch v roli rektora VŠO zúročí své dlouholeté zkušenosti, které získal především na půdě této vysoké školy – nejprve v roli vedoucího Katedry letecké dopravy a později také jako prorektor pro pedagogickou činnost. Jako zástupce vedoucího katedry inženýrského a radiotechnického zabezpečení letectva se po deset let věnoval pedagogické a vědecké činnosti také na letecké fakultě Vojenské akademie v Brně.

Během své kariéry působil Jindřich Ploch také jako prezident asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR a zastupoval Českou republiku v NIAG (Nato Industrial Advisory Group). Je členem Světové organizace ředitelů podniků cestovního ruchu a letecké dopravy a členem kolegia cestovního ruchu ministryně místního rozvoje. Také je členem akademické rady Vysoké školy obchodní v Praze.