Ondřej Špalek (39) úspěšně uvedl společenské a administrativní centrum Forum Karlín, do hledáčku společnosti Panattoni padl i díky bohatým zkušenostem v oblasti nemovitostí a financí.

„Obdivuhodný vzestup české pobočky Panattoni sleduji dlouhodobě, proto mi snad na přivítanou projde oblíbené klišé: Tuto příležitost beru jako obrovskou výzvu a šanci podílet se na řadě atraktivních projektů. Vidím tu velkou perspektivu a prostor pro dynamický rozvoj, vždyť společnost Panattoni byla letos vyhlášena nejlepším průmyslovým developerem střední a východní Evropy,“ říká Ondřej Špalek, nový provozní ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko.

Ondřej Špalek během své 10leté kariéry v oblasti developmentu uzavřel bankovní úvěry v celkovém úhrnu 100 milionů eur. Před angažmá ve Foru Karlín byl zaměstnán nejdéle jako finanční ředitel (CFO) skupiny Crestyl Real Estate, kde řídil mimo jiné restrukturalizaci firmy po akvizici společnosti ICKM Real Estate, v níž dříve sám pracoval. V minulosti také působil jako Senior Consultant poradenské společnosti Ernst & Young nebo analytik auditorské společnosti Arthur Andersen.

Vystudoval účetnictví a finanční řízení podniku na VŠE v Praze. Nedávno dokončil postgraduální studium Executive MBA na University of Pittsburgh a přivezl si domů řadu ocenění, například titul nejlepšího evropského studenta roku.

Související