Oba noví ředitelé pracují v Central Group déle než deset let, začali na řadových pozicích. „Já si velmi vážím dlouhodobých vztahů, proto na vedoucí pozice preferuji lidi, kteří se ve firmě vypracovali postupnými kroky. Člověk musí nejdříve ukázat své schopnosti a to, že za firmu naplno ‚kope‘. Jen tak si získá důvěru a může postoupit na vedoucí pozici,“ řekl ke jmenování nových členů vrcholového vedení šéf Central Group Dušan Kunovský.

 

Tomáš Koudelka (38) po studiu pracoval jako projektant a odhadce nemovitostí. V roce 2003 nastoupil do Central Group jako řadový pracovník inženýringu. Postupně prošel řadou pozic a nyní zastává nově funkci investičního ředitele. Do jeho kompetence spadá nákup nemovitostí, tedy převážně stavebních pozemků určených k výstavbě bytových nebo rodinných domů. Central Group jich má v tuto chvíli pro zhruba 15.000 bytů. Pod nově jmenovaného investičního ředitele spadá také úsek projekce technické infrastruktury a úsek architektury a urbanismu. Podstatnou náplní je také inženýring, tedy zajištění patřičných územních rozhodnutí, stavebních povolení a kolaudací.

Je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase se věnuje sportu, především cyklistice a lyžování.

 

Petr Poláček (51) po studiích pracoval jako stavbyvedoucí, pracovník stavebního dozoru a také v oblasti realit. V roce 2001 nastoupil do Central Group jako pracovník stavebního dozoru na regionálních stavbách. Poté přešel do Prahy na vedoucí pozici v úseku realizace bytových staveb. Nyní je tedy nově jmenován realizačním ředitelem firmy. Do jeho kompetence spadá koordinace a řízení činnosti pracovníků stavebního dozoru, kteří přímo na stavbách dohlížejí na dodržování termínů výstavby a především na kvalitu práce generálních dodavatelů. Dohlíží také na výstavbu technické infrastruktury a na starosti má i úsek, který vlastními silami zabezpečuje finální vybavení bytů podlahami, dveřmi nebo například kuchyňskými linkami.

Ve volném čase se věnuje sportu, fotografování a cestování.