Petr Chvátal během své kariéry získal ocenění Logistický manažer roku 2006 a stal se vítězem National Quality Award pro rok 2005 (Evropská cena za kvalitu). V minulých letech zastával funkci generálního ředitele v několika významných firmách, jako je CS Cargo, Arvato services a TNT Express Czech Republic.

Jako manažer s více než dvacetiletou praxí by v PPL rád využil své bohaté profesní zkušenosti, nejen z oblasti logistiky a dopravy. Pod vedením nového ředitele se již tento rok chystá celá řada nových produktů a služeb a také přizpůsobení struktury organizace současným trendům v oblasti e-commerce. 

„Jmenování do čela PPL je pro mě nejen výzvou, ale zároveň závazkem. Rád bych navázal na mnohaletou úspěšnou práci celého týmu našich zaměstnanců i obchodních partnerů a upevnil a rozvinul postavení společností PPL a DHL Parcel Slovensko mezi předními přepravními společnostmi na českém a slovenském trhu. Těším se na spolupráci s mými novými kolegy, na kontakty se zákazníky a dodavateli a jsem přesvědčen, že společně zvládneme využít každé příležitosti, která přijde,“ řekl Petr Chvátal.

Petr Chvátal vystudoval Technickou univerzitu v Liberci a VŠE v Praze. Postgraduální studium MBA absolvoval na London International Graduate School v Praze a postgraduální program Management Development na Warwick Business School.