Miroslav Filinger (39) přichází do společnosti ERGO ProExpobank CZ (dříve LBBW Bank CZ), kde byl zodpovědný především za private banking a externí distribuční kanály po více než čtyři roky.

V novém působišti využije bohaté zkušenosti s prodejem, řízením obchodních útvarů a definováním vhodné obchodní strategie. Jeho odpovědností bude především rozvoj distribuční sítě exkluzivních finančních poradců ERGO pojišťovny na českém trhu, zvýšení kvality poskytovaných služeb a rozšíření nabízeného portfolia produktů zejména ve spolupráci s ERGO pojišťovnou, eventuálně i s dalšími partnery.

„Mým cílem je zaměřit se na kvalitní práci obchodních týmů a na dlouhodobý udržitelný růst. Chci, aby tým lidí v ERGO Pro pomáhal kvalitním poradenstvím zvýšit povědomí o exkluzivních produktech poskytovaných našim klientům pojišťovnou ERGO,“ uvedl ke svému nástupu Filinger.

Vystudoval na Bankovním institutu v Praze obor Finance se specializací na ekonomiku a managemet, v současné době studuje MBA na LIGS University se zaměřením na strategický management.

Když není ve volném čase s rodinou, rád sportuje nebo poznává krásy české krajiny ze sedla motocyklu.