Lukáš Kovanda (36) bude mít ve společnosti Cyrrus na starost zejména tvorbu makroekonomických analýz a prognóz a jejich komunikaci klientům i širší veřejnosti.

„Lukáš Kovanda patří mezi špičkové tuzemské makroekonomy a jeho zkušeností hodláme využít v rámci posílení našeho analytického zázemí a dalšího zkvalitňování služeb pro naše klienty i veřejnost,“ říká ke Kovandovu angažmá Martin Kozumplík, předseda představenstva společnosti Cyrrus.

„Společnost Cyrrus vnímám jako etablovanou a úspěšnou značku. Příležitost přispět k jejímu dalšímu rozvoji je proto pro mě velkou výzvou,“ říká Kovanda, jenž je činný i v oblasti akademické a vědecké. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické, řadí se ke členům vědeckého grémia České bankovní asociace a zasedá ve správní radě Institutu ekonomického vzdělávání.

Ve volném čase běhá dlouhé tratě a cestuje.

Společnost Cyrrus je licencovaným obchodníkem s cennými papíry a jednou z největších makléřských společností v České republice. Pro tisíce klientů spravuje majetek v objemu 3,5 miliardy korun.

 

Související