Richard Jahoda ml. (27) přišel do rodinné firmy Grinex Czech Republic ze společnosti KPMG Czech Republic, kde působil jako business analyst a měl na starosti zejména tvorbu reportů a programování systémů pro plánování a reporting. Na nové pozici se chce zaměřit na moderní účetnictví, tedy na zkvalitnění výstupů finančních oddělení klientů prostřednictvím automatizace a využití moderních IT nástrojů.

„Ve všech odvětvích i v účetnictví a při poskytování auditů dochází díky častějšímu využívání moderních technologií k výrazným změnám. Věřím, že díky spolupráci s Richardem Jahodou ml. budeme moci zkvalitnit a rozšířit služby, které nabízíme klientům,“ říká Richard Jahoda st., managing partner Grinex Czech Republic.

Richard Jahoda ml. vystudoval Vysokou školu ekonomickou, kde se specializoval na účetnictví a finanční řízení podniku. Vedle toho se zaměřoval i na řízení podnikové výkonnosti. Mluví plynně anglicky a v současné době dokončuje studium ACCA (Asociace certifikovaných účetních).

„Klienti často netuší, co jim využití nástrojů IT v účetnictví může přinést. Principy automatizace a moderního účetnictví považuji za budoucnost a chci se na ně ve společnosti Grinex Czech Republic zaměřit,“ říká Jahoda ml.