Joanna Katharina Lazar je zkušenou manažerkou. Ve společnosti LEGO pracuje od roku 2014, kdy jako viceprezidentka pro marketing rozvíjela aktivity společnosti na trzích v Německu, Rakousku a ve Švýcarsku. Zároveň byla součástí Global Marketing Leadership týmu a součástí evropského marketingového vedení společnosti.

Ve společnosti LEGO nyní přijala přímou odpovědnost za budování a rozvoj businessu v České republice a na Slovensku a také za aktivity společnosti v rámci řetězce Tesco v regionu CEE. Úkolem Joanny Lazar bude vedení a rozvoj obchodního, marketingového a provozního týmu LEGO pro Českou republiku a Slovensko a v neposlední řadě bude součástí úzkého vedení regionu REEMEA zahrnujícího Rusko, Střední a východní Evropu a Blízký východ.

„Jsem nesmírně ráda, že se mohu přidat ke skvělému týmu LEGO v České republice a na Slovensku. Těším se, že s našimi partnery budeme společně rozvíjet značku LEGO pro naše spotřebitele – to vše na pevných základech důkladné znalosti zdejšího prostředí a s využitím mých zkušeností z jiných trhů v Evropě i ve světě,“ říká Joanna Katharina Lazar.

Joanna Katharina Lazar pochází z Polska. Vystudovala ekonomii a žurnalistiku na Ruhr-Universität Bochum v Německu. Svou profesionální kariéru zahájila v roce 2007 ve společnosti Unilever ve Stockholmu, kde působila na různých operativních a strategických marketingových pozicích. Střídavě působila v Německu, Dánsku nebo ve Švédsku.