Michal Soták (34) byl letos v dubnu jmenován partnerem společnosti Cushman & Wakefield a nyní přebírá vedení obou investičních týmu v České republice a na Slovensku. V rámci své nové pozice povede tým 7 konzultantů, kde bude zodpovědný za investiční transakce, poskytovat poradenství při akvizicích a reporty pro maloobchodní projekty. Společně s Jeffem Alsonem, regionálním ředitelem pro střední a východní Evropu, bude řídit veškeré transakce v rámci svého regionu.

Do společnosti nastoupil jako vedoucí týmu poradenství a průzkumu trhu v roce 2012. V roce 2015 byl povýšen na úroveň Associate v investičním týmu. Zkušenosti v oboru nabíral již během své devítileté kariéry v realitním oboru, kde působil mimo jiné ve společnosti Deloitte, Citigroup a Mint Investments. Zabýval se investičními analýzami, managementem fondů, bankovním financováním, správou nemovitostí, pronájmem i oblasti developmentu.

Za poslední rok se podílel na velkých transakcích, mezi něž patří prodej obchodních center Letňany, Forum Liberec, Central Most, Laugaricio na Slovensku, dále žižkovského areálu CETIN, prodej budovy Tesco Dornych v Brně anebo prodej Paláce Euro / Astra na Václavském náměstí. Zároveň jeho investiční tým zprostředkoval v prvním pololetí roku 2017 prodeje v hodnotě 923 milionu EUR a stal se tak vůdcem trhu mezi poradenskými společnostmi. Jeho klienty jsou Tesco, Mint, Avestus Capital Partners, CBRE GI a J&T.

Vystudoval finance na School of Management, University of Bath v Anglii a ekonomii na Karlově univerzitě v Praze.

Svůj volný čas věnuje rodině.