Tomáš Kadlec byl společností ČEZ jmenován do funkce ředitele firmy ČEZ Prodej. Ta má v rámci skupiny na starosti prodej elektřiny a plynu malým a středním podnikům a domácnostem. Nabízí instalování střešních fotovoltaických elektráren s bateriemi, plynových kotlů, elektrokotlů, tepelných čerpadel a další finanční a servisní služby.

Tomáš Kadlec v letech 2012 až 2016 zastával pozici generálního ředitele pojišťovny BNP Paribas Cardif v Česku a na Slovensku.

"Energetika mě lákala, protože nyní prochází velkou revolucí a je to extrémně dynamický obor. Zákazníci jsou i v této oblasti čím dál náročnější a aktivnější. Očekávají od nás špičkové služby, které jim zajistí větší pohodlí a komfortnější život," říká Tomáš Kadlec.

Úkolem nového ředitele bude zlepšování služeb pro zákazníky. Bude se snažit zjednodušit nabídku elektřiny a plynu, rozšířit on-line služby a zavést nové produkty pro domácnosti.

"Důraz budeme klást na maximální jednoduchost a transparentnost naší nabídky elektřiny a plynu, rozšiřování on-line služeb a na zavádění inovativních produktů nové energetiky pro domácnosti," říká člen představenstva ČEZ a ředitel divize obchod a strategie Pavel Cyrani. "Jsem přesvědčen, že jeho rozsáhlé zkušenosti z byznysu budou pro ČEZ velkou výhodou," dodává.

Tomáš Kadlec vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a doktorát získal v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studium.

Související