Radka Matesová Marková pracuje v agentuře ČTK dvacet let, začínala v domácí redakci. Byla také zpravodajkou v Paříži, za své zahraniční zpravodajství získala v roce 2003 Novinářskou křepelku. Poté redakci zahraničářů řídila, od roku 2007 se věnuje multimedializaci zpravodajství. V roce 2009 se stala šéfeditorkou.

„Denně prokazuje dobrý novinářský čich, dokonale rozumí agenturní produkci a umí motivovat lidi kolem sebe,“ ocenil její schopnosti generální ředitel ČTK Jiří Majstr.

Jan Vavrušák, další z dosavadních šéfeditorů, se stane zástupcem šéfredaktorky. Obě pozice zastane souběžně.

„Pomáhal na svět mnoha novým a úspěšným zpravodajským službám, má obrovské pracovní nasazení, ale v první řadě dokáže v každodenním provozu skloubit potřeby klientů, možnosti agentury a veškeré novinky v naší branži,“ řekl Majstr.

Začínal v ČTK jako regionální zpravodaj ze severní Moravy. Pak měl jako hradní zpravodaj na starosti dění kolem prezidentů Václava Havla a Václava Klause. V letech 2004 až 2007 působil jako zahraniční zpravodaj v Polsku a  v pobaltských státech. Po návratu do Prahy koordinoval multimediální obsah a vedl centrální redakci. Post šéfeditora zastává od roku 2010.

Po několika letech se do ČTK vrací Zdeněk Fučík, který nastoupí jako šéfeditor. Přichází z redakce internetového serveru Info.cz, kde byl zástupcem šéfredaktora. Majstr na něm oceňuje znalost agentury a zkušenosti mediálního manažera.

Fučík do ČTK nastoupil v roce 2003, jeho agendu tvořila ekonomika a regionální dění. Mezi lety 2009 až 2013 pokrýval události ve Spojených státech, pak vedl zahraniční redakci. V roce 2014 se začal hlásit z obrazovky veřejnoprávní České televize, absolvoval také stáž v CNN. Televizní svět vyměnil na jaře 2016 za týdeník Euro a pak za server Info.cz.

"Sestavit nové vedení redakce byl jeden ze závazků z mého výběrového řízení,“ připomněl ředitel agentury. „Stanovil jsem si jako zásadní kritéria, že musí jít o zkušené novináře, že musejí mít moji plnou důvěru, a že musejí rovněž mít důvěru lidí, které budou řídit,“ doplnil.

Související