Jakub Veleba zahájil kariéru v roce 2005 ve společnosti AAA Auto jako dispečer. V roce 2006 nastoupil do společnosti GEFCO na pozici fleet dispatcher / team leader mezinárodní přepravy. Po několikaleté pauze se do GEFCO vrátil v roce 2013, tentokrát na pozici dispečer FTL přeprav (celovozových) přeprav.

Do třetice se vrací po půl roční pauze na pozici ředitele nově otevřené pobočky v Brně. Jeho s cílem nastartovat procesy v nové pobočce a rozjet nový byznys, zejména transportní toky v rámci vloni vytvořeného geo-regionu Česko-Slovensko.

„Skokový nárůst kapacity na dvojnásobnou plochu i moderní technologie nově otevřené pobočky byly pro mě velkou výzvou a tu jsem se rozhodl přijmout,“ popisuje Veleba důvody svého rychlého návratu do společnosti, na pozici ředitele pobočky v Brně.

Podobně, jako je tomu i v dalších místech, je i pro Brno klíčová oblast automotive a propojení s trnavskou pobočkou GEFCO Slovakia, která je v rámci Slovenska silně orientována na zajištění dodavatelského řetězce pro výrobce automobilů či náhradních dílů pro sektor automotive.