Jakub Dusílek zahájil svoji kariéru ve skupině UniCredit v roce 2003 jako manažer regionální pobočky a poté ředitel podpory obchodu firemního bankovnictví v Živnostenské bance, která se stala součástí skupiny UniCredit. Následně působil jako ředitel divize retailového bankovnictví a produktů a ředitel strategického rozvoje UniCredit Bank Czech Republic. V letech 2011 a 2012 zastával pozici předsedy představenstva a generálního ředitele UniCredit Leasing na Slovensku. V roce 2012 byl jmenován členem představenstva a ředitelem globálních bankovních služeb v České republice. Mezinárodní kariéru následně rozvíjel v UniCredit Bank Rumunsko v letech 2016 až 2018.

Jakub Dusílek absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a studoval také CIME se zaměřením na management na Českém vysokém učení technickém. Je držitelem titulu MBA z Hallam University v britském Sheffieldu.

„Jsem velmi rád, že jsem dostal tuto příležitost, ke které přistupuji s pokorou a nadšením. Těším se na spolupráci s týmy v obou zemích. Chci nadále pokračovat v dosavadním úspěšném rozvoji UniCredit Bank jako jedné z předních bank na českém a slovenském trhu,“ říká Jakub Dusílek.

„Jsem rád, že jsme nového generálního ředitele opět vybrali mezi našimi kolegy a pokračujeme v plnění závazku rozvíjet naše vlastní zaměstnance. Jakub Dusílek je připraven navázat na práci svého předchůdce a dál pokračovat v rozvoji UniCredit Bank. V nové pozici jej srdečně vítám,” dodává Carlo Vivaldi.

Jakub Dusílek ve funkci nahradí Jiřího Kunerta, který 30 let úspěšně vedl UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a její předchůdkyně, jež se postupně staly součástí skupiny UniCredit. Z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele banky odejde Jiří Kunert ke dni skončení svého mandátu 1. dubna 2019. Jiří Kunert bude v UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia působit i nadále, a to v dozorčí radě banky. S Jakubem Dusílkem bude úzce spolupracovat na plynulém předání pozice.

„Díky svým bohatým zkušenostem je Jiří Kunert jednou z významných osobností bankovního sektoru a často uznávaný, jako nejlepší bankéř v České republice,“ uvádí Carlo Vivaldi, ředitel divize pro střední a východní Evropu skupiny UniCredit. „Pod jeho vedením banka neustále rostla a aktivně přispívala k ekonomickému rozvoji obou zemí, ve kterých banka působí. Jiří Kunert řídil první přeshraniční bankovní fúzi české a slovenské UniCredit Bank a přispěl k budování silného korporátního, privátního a retailového bankovnictví a posílení naší pozice, jednoho z lídrů bankovního trhu. Díky jeho vedení je banka výborně připravena pokračovat v dalším růstu.“

„Bylo pro mě ctí být generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia,” řekl Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. „Přeji Jakubovi jen to nejlepší a jsem si jist, že jeho zkušenosti a znalosti získané na různých vrcholových manažerských pozicích ve skupině UniCredit zajistí, že naše banka bude nadále na českém a slovenském trhu úspěšně růst. Jsem rád, že budu moci dále podporovat rozvoj UniCredit v mé nové roli v dozorčí radě UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.“

 

Související