Tyto změny přichází v okamžiku, kdy Doosan Bobcat celosvětově pracuje na integraci a využití silných stránek svého podnikání. Společnost se soustředí na vylepšení strategie komplexních služeb a řešení pro své zákazníky. Z tohoto důvodu společnost Doosan Bobcat oznámila jmenování nových regionálních prezidentů, novou globální organizaci a strukturu vedení. Nově vznikly globální divize zodpovědné za vývoj, nákup a strategii.

„Tato globální reorganizace dále zvýší spolupráci a sdílením nejlepších nápadů a inovací,“ říká Scott Park. „Jsem přesvědčen, že nově jmenovaní lídři zvládnou tyto výzvy a těším se na spolupráci s nimi při realizaci našeho dalšího růstu na globálním trhu.”

Gustavo Otero byl jmenován prezidentem pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA). Do společnosti Doosan Bobcat přišel v roce 2012 a aktuálně pracoval jako viceprezident v oblasti EMEA u divize Compact and Telehandlers. Předtím byl viceprezidentem divize Doosan Infracore Construction Equipment EMEA. Pracoval jako generální manažer v Geith a má 20 let zkušeností v oboru stavebních strojů a automobilovém průmyslu. Otero získal magisterský titul ve strojním inženýrství na univerzitě Universidade de Vigo, manažerský titul MBA na institutu IESIDE Business Institute a titul PDD na univerzitě IESE Business School Universidad de Navarra.

„Těším se na spolupráci s našimi globálními funkčními týmy, vedením společnosti a s našimi dealery. Budu se snažit nás dále posunout k dlouhodobému růstu, zajistit lepší spolupráci a přinést ještě více inovací. Věřím, že rozšířená globální organizační struktura nám pomůže dosáhnout nových úspěchů v našem regionu a posílí naši pozici jako globálního lídra v oboru kompaktních stavebních strojů,“ okomentoval své jmenování Gustavo Otera

Nová globální struktura

Doosan Bobcat také představila další nové manažery, kteří povedou rozšířenou globální strukturu a pomohou zlepšit a zjednodušit zaměření společnosti na vývoj, nákup a strategii na celém světě. Nové globální týmy jsou navrženy tak, aby podporovaly spolupráci, pružnost, inovace a růstové strategie.

Alvaro Pacini byl jmenován senior viceprezidentem globální divize nákupu. Je zodpovědný za funkce globálního nákupu, včetně regionálního řízení a strategické správy komodit. Do společnosti Doosan Bobcat přišel v roce 2011 a naposledy pracoval jako prezident společnosti Doosan Bobcat EMEA. Pacini má rozsáhlé, 30leté zkušenosti v oboru stavebních strojů a automobilovém průmyslu, včetně zkušeností v provozu, strategii, nákupu a řízení kvality.

Troy Kraft, jmenovaný senior viceprezident divize Global Engineering téměř 12 let vedl vývoj pro společnost Doosan Bobcat North America. Byl jmenován členem globálního týmu vedení a je odpovědný za celkový vývoj kompaktních stavebních strojů.

„Jsme velmi potěšení, že Troy a Alvaro povedou globální funkční týmy,“ uvedl Scott Park. „Přináší jedinečné schopnosti a profesionální dovednosti, které vylepší náš výkonný tým - od expertních znalostí oboru po technické vedení a působivé dovednosti v managementu.“

Kraft a Pacini se přidávají k Youngminu Kwonovi, senior viceprezidentu divize Global Strategy & Operational Excellence/Total Quality Management, jako členové globálního funkčního týmu vedení společnosti Doosan Bobcat.

„Naše nová globální struktura a manažerský tým podpoří lepší spolupráci a pružnost ve všech oblastech společnosti,“ prohlásil Park. „Společně budeme pracovat jako jeden globální tým, což nám přinese lepší spolupráci, inovace a pokračující úspěch pro společnost Doosan Bobcat.“