David Klimeš bude v Aktuálně.cz působit jako komentátor a analytik. V minulosti pracoval pro deník E15, Hospodářské noviny a týdeník Ekonom, za své komentáře získal Novinářskou cenu a Cenu Karla Havlíčka Borovského.

Vystudoval historii na FF UK a žurnalistiku a mediální studia na FSV UK, kde od roku 2014 vyučuje komunikaci.

„David je špičkový analytik a komentátor, jeho vhled do české politiky i ekonomiky je mimořádný a bude pro naše čtenáře velkým přínosem,“ uvedl šéfredaktor Aktuálně.cz Josef Pazderka.

Investigativní reportér Lukáš Valášek vyrostl v brněnské regionální redakci MF Dnes, od roku 2016 působil v celostátní redakci tohoto deníku. Má za sebou řadu investigací, od kauzy lánské obory přes podezřelé obchody kancléře Vratislava Mynáře a brněnských politiků hnutí ANO. Od října posílí domácí tým Aktuálně.cz jako hlavní investigativní reportér.

„Lukáš svým nasazením, pílí a profesionalitou dokázal, že umí otevírat důležité kauzy a dívat se mocným pod ruce. Jsem velmi rád, že se stane součástí našeho domácího týmu,“ řekl Pazderka.

On-line deník Aktuálně.cz patří do rodiny titulů nakladatelství Economia. Vznikl v roce 2005 jako první čistě internetový zpravodajský server v zemi. V roce 2019 dosáhl rekordní návštěvnosti přesahující tři miliony reálných uživatelů měsíčně.